Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Stroj, nástroje, automatizace

Stroj, nástroje, automatizace


22.03.2019

Odborné semináře v Lysé nad Labem v režii společnosti Misan se těší stále větší oblibě. Partnerem posledního semináře, který byl nazván Stroje, nástroje a automatizace, byla společnost Tungaloy. Tungaloy v České republice a na Slovensku distribuuje řezné nástroje špičkové japonské kvality. Společnost Misan zastupuje několik výrobců obráběcích strojů a na semináři posluchačům prezentovala novinky japonských společností Okuma a Brother představené na největším asijským strojírenském veletrhu Jimtof 2018. „Dnešní seminář se ponese v duchu řešení ze země vycházejícího slunce,“ zahájil jednatel společnosti Misan Ondřej Svoboda letošní odborný seminář.

Během své přednášky představil pan Svoboda nováčky mezi stroji Okuma: dvoustojanové pětistranné obráběcí centrum MCR-S a čtyřosé vodorovné obráběcí centrum MB5000HII. Z produkce Brother pak byly účastníkům představeny kompaktní, rychlé stroje z řady Speedio, konkrétně stroje s označením F600X1 a R650X2. Oba japonští výrobci respektují světovou úroveň pokročilé automatizace, a proto vedle technických parametrů strojů byly představovány také příslušné automatizace. Prozradím ale v této krátké relaci pouze to, že společnost Okuma přišla u svých strojů s obzvláště výjimečným způsobem automatizace.


Praktické ukázky demonstrují možnosti strojů i nástrojů.

Jednatel společnosti Tungaloy pan Galuška se ujal slova jako druhý a využil příležitosti představit novinky mezi běžně užívanými řeznými nástroji, ale také speciální nástroje. Některé z nich bylo možné v druhé části semináře vidět přímo v akci během praktických ukázek v showroomu společnosti Misan na strojích Brother a Okuma.


Ukázky obrábění v showroomu společnosti Misan jsou doprovázeny odborným komentářem obou pořadatelů.

Společnost Misan se vedle technologie třískového obrábění věnuje také inovativní výrobní technologii 3D kovovému tisku. I z této oblasti byly představeny novinky. Jedná se o švédského výrobce Arcam, který je součástí koncernu GE Additiv a který do svých strojů pro aditivní výrobu na místo laseru zabudoval elektronový paprsek. Ten oproti laseru disponuje mnoha výhodami. Jednou z nich mohu jmenovat možnost nahřívání každé jednotlivé vrstvy písku před spékáním pomocí stejného paprsku, což významně snižuje výsledné pnutí v tištěném dílu.

Podrobnější reportáž připravujeme do květnového vydání MM Průmyslového spektra č. 5 s datem expedice 7. 5. 2019.
-EB- 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: