Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Technologie roku 2018

Technologie roku 2018


26.02.2018

Další z řady odborných seminářů společnosti Misan v sídle společnosti v Lysé nad Labem s názvem Technologie roku 2018 se uskutečnil 21. 2. a 23. 2. tentokrát ve spolupráci se společností Tungaloy.

Cílem semináře bylo seznámit účastníky s novými stroji, nástroji a technologiemi, které pak byly následně využívány v praktické části semináře při ukázkách obrábění.

Hospodárněji s automatizací a sledováním výrobních procesů

Hlavním tématem prvního řečníka Ondřeje Svobody, jednatele společnosti Misan, byla automatizace a monitorování výrobních strojů a procesů.


Automatický zakladač Halter u multifunkčního obráběcího centra Brother

Japonský výrobce obráběcích CNC center společnost Okuma, kterou na českém trhu společnost Misan zastupuje, letos oslaví 120 let. Díky dlouholetým zkušenostem byla svědkem a její stroje jsou také důkazem všech vývojových stádií výrobních provozů od NC strojů až po smart factory. Cíle řízení a sběru dat ze strojírenských výrobních procesů jsou známy, postupy jsou stanoveny, avšak cesty realizace nejsou sjednoceny a liší se podle dodavatele výrobních zařízení. Většina výrobců buď vyvíjí vlastní systémy sběru dat anebo používá zatím jeden z mála standardizovaných protokolů MT- connect, který zajišťuje konektivitu a schopnost monitorovat a sbírat data z celého výrobního systému. Standard vychází ze současných internetových technologií XML a http pro sdílení dat v reálném čase. Společnost Okuma vedle standardu ještě používá vlastní systémy: Okuma Connect Plan a Okuma Smart Factory.


Koncem první přednášky byly představeny nové stroje Okuma, které budou prezentovány v letošním roce na strojírenských veletrzích napříč celým světem. Na obrázku je nové soustružnické centrum Genos L2000-e.

Nové materiály vyžadují odpovídající obráběcí nástroje

Jednatel společnosti Tungaloy Petr Galuška představil inovace v nástrojích pro letošní rok, kdy je opět zdokonalením utvařečů třísek a tvarů břitových destiček dosaženo lepšího odvodu třísky z místa řezu, vyšší kvality obráběného dílu, vyšší životnosti břitové destičky a v neposlední řadě také zvýšení produktivity. Vývoj nástrojů Tungaloy se přizpůsobil vývoji nových materiálů, které sice často zvyšují užitné vlastnosti obrobku, ale často tím trpí zejména mechanické vlastnosti, kdy se obrobky stávají těžkoobrobitelnými. Díky tomu vznikly celé řady nástrojů pro obrábění kalených ocelí či povlakovaných slitin.


Důležité pro společnost Tungaloy je zejména poradenství - pomoci zákazníkovi vybrat vhodný nástroj pro jeho aplikaci.

V rámci témat monitoring, propojené systémy a nástrojové hospodářství byly představeny výdejní automaty Matrix od společnosti Tungaloy a jejich modifikace a nadstavby. Správa nástrojů pomocí nástrojových automatů sleduje využití nástrojů, optimalizuje logistiku, sleduje náklady na nástroje a snižuje náklady na sklady a zásoby.

Na co se můžete těšit?

V sídle společnosti Misan v Lysé nad Labem v době konání semináře byli přítomni také Chairman & CEO Okuma Europe a Okuma America Corportion Takeshi Yamamoto a Senior Manager z oddělení obchodu Okuma Europe Ralf Baumann, se kterými vám přineseme v dubnovém vydání rozhovor o aktuálních projektech společnosti Okuma.

-EB-

Podrobnější reportáž pro vás připravujeme do dubnového vydání MM Průmyslového spektra.

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: