Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Těžké práce se nebojí

Těžké práce se nebojí


28.06.2017

V druhé polovině června se v Praze na Letenské pláni konalo slavností představení a ukázka nového sacího bagru na podvozku Mercedes Benz Antos, který do své flotily pořídila firma Bratři Gallové & spol.


Jedinečný vůz, vyrobený na zakázku, se nasazuje při haváriích energetických zařízení, záchraně lidských životů, při závalech, hledání nezjištěných ing. sítí, na údržbu zařízení, čištění ploch na těžko přístupných místech bez poškozování okolních pozemků, nebo dotčených staveb. Zejména však tam, kde by použitím klasických bagrů hrozilo poškození inženýrských sítí, budov či kořenových systémů.


Bagr pracuje na principu sání a dokáže proud vzduchu až o objemu 32 000 m3 za hodinu. Odsávaný materiál může být v hloubce až 15 m nebo ve vzdálenosti 70 m od stroje.


Vytvořený podtlak až 21 000 Pa umožňuje odsát materiály do průměru 250 mm a to suchý i rozmočený materiál, jako je písek, zeminu, suť, betony, kamenivo, stavební odpady, bláto do sběrné nádoby o velikosti 4 m3. Z ní je možné materiál vysypat na přistavený kontejner bez nutnosti opustit stanoviště. Saci bagr je ovládán bezdrátovým dálkovým ovládáním.

Stroj je na zakázku vybaven integrovaným kompresorem, vodním čerpadlem a systémem tlakové vody. Vysoce výkonný vzduchový kompresor umožňuje použít pracovní nářadí pro rozpojování materiál nebo vhánět vzduch do nepřístupných prostorů.  Integrované vodní čerpadlo, které je určeno pro okamžité nasazení, zejména pokud je nejprve potřeba odčerpat zaplavený prostor.  Vodní nádrž o obsahu 200 l se systémem tlakové vody je využitelná zejména pro očištění nalezené sítě nebo úklid prostoru po ukončení prací.

Společnost Zeppelin CZ byla partnerem této akce a na Letnou přivezla k prohlédnutí a vyzkoušení také stavební a zemní stroje Cat.

-gj-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: