Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Toyota Demo Days 2011

Toyota Demo Days 2011


16.11.2011

Řada systémových vozíků BT Vector

Opět po roce, 20. října, přivítal logistický areál v Rudné u Prahy účastníky prezentační akce Toyota Demo Days 2011, kterou pro své partnery připravila společnost Toyota Material Handling CZ. V prostorné hale se návštěvníci mohli seznámit s vystavenou maniplační technikou, současně zde probíhaly prezentace, které letos byly zaměřeny na praktické ukázky a obsluhu manipulační techniky v praxi.


... a tohle umí...

Postupně tak bylo předvedeno několik systémových vozíků řady BT Vector, které se i se zdviženou kabinou proháněly úzkou uličkou mezi skladovými regály, či vychystávací vozíky BT Optio (viz článek na str. 82). Nechyběla ani klasika – vysokozdvižné vozíky Toyota Tonero.

Toyota Tonero, v pozadí tahač Toyota 2TD se spalovacím motorem

Zájemci si mohli také prohlédnout zajímavý způsob výměny baterií u elektrického čelního vysokozdvižného vozíku Toyota Trigo prostřednictvím elektrického manipulátoru s válečkovou dráhou nainstalovanou na elektrickém paletovém vozíku BT Levio, kdy baterie je vytažena z vozíku na válečkovou dráhu pomocí elektromagnetu. Toto vtipné řešení ušetří spoustu namáhavé manuální práce. Halou se prohánělo také BT Taxi, což byl vlastně vláček složený z tažného vozíku BT Movit s připojenými vozíky vtipně řešenými tak, aby umožnily odebírání kontejnerů z vláčku bez nutnosti jeho rozpojování. Systém je určen zejména pro obsluhu montážních linek. Představen byl však i například softwarový systém Toyota I_Site, určený pro efektivní správu firemní flotily vozíků.

Vláček BT Taxi

Snadná výměna kontejneru ve vláčku

Zajímavým zpestřením programu bylo vystavení historického vozíku BT LSV 10F, který si v roce 1966 pořídily mrazírny v Lanškrouně. Ten v provozu (u jiné firmy) vydržel až do letošního roku, kdy jej získala společnost Toyota Material Handling. K vozíku se dochovala i zajímavá korespondence, dokonale ilustrující dobové poměry – pořízení vozíku za devizy, byť vystaveného na brněnském MSV, totiž pro mrazírenský provoz představovalo více než dvouleté martyrium!

Soutěž zručnosti řidičů VZV

V rámci akce se také tradičně uskutečnila soutěž zručnosti řidičů vysokozdvižných vozíků a pro všechny hosty bylo přichystáno občerstvení ve skandinávském stylu. Samozřejmostí je i možnost setkání s příslušnými specialisty či dostatek firemní literatury.

Článek si můžete přečíst také v rubrice Kaleidoskop v čísle 11/2011. Pro internet jsem vybral obrázky, které se do "papírového" vydání nevešly.

-Mk-

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: