Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Tungaloy International Seminar 2012, Den nultý

Tungaloy International Seminar 2012, Den nultý


15.05.2012

Před necelými šesti týdny jsme vám v této rubrice on-line den po dni představili slavnostní otevření nových supermoderních výrobních prostor firmy TaeguTec a dalších doprovodných akcí, které byly pro účastníky připraveny. Tento jihokorejský výrobce řezných nástrojů je od roku 2004 vlastněn americkým miliardářem Warren Buffetem (investiční skupina Berkshire Hathaway).

Tatáž skupina vlastní od roku 2008 prostřednictvím IMC Group i trojku na japonském trhu, výrobce řezných nástroju, společnost Tungaloy. I do této firmy pan Buffer zásadně zainvestoval a nechal zde vybudovat nové výrobní prostory. Ke slavnostnímu otevření i za přítomnosti tohoto investičního velikána došlo na podzim loňského roku a stručně jsme vás o tom na stránkách MM Průmyslového spektra informovali.

Nyní jednatel české pobočky firmy Tungaloy Petr Galuška přivezl do japonské prefektury Fukušima významné zákazníky z ČR a ze Slovenska. Tu čest být členem této skupiny má i naše redakce MM.

Pondělí je první den, kdy se všichni setkáváme v blízkosti města Iwaki (zde se nachází firma Tungaloy), konkrétně na pobřeží pacifiku v luxusním hotelu Onahama Ocean Hotel. Vedle česko-slovenské skupiny čítající 9 účastníků jsou zde s námi významní zákazníci z Austrálie, Polska a Švédska. Celkem na cca 50 osob.

Úterým začíná oficiální program v nových prostorech, od bloků odborných přednášek, přes ukázky obrábění, až po exkurze v jednotlivých provozech. O tom vás budeme informovat příště. Nyní jako malé přiblížení více než 20-ti hodinové cesty a následujícího pobytu zde mi dovolte malou fotoreportáž.

Pokračování zítra.

Roman Dvořák,
Fukušima, Japonsko


 Let z Prahy do Vídně byl realizován malým vrtulovým strojem, z jehož bezproblémového doletu měli pasažéři smíšené pocity....


To jsme již bezpečně přistáli na vídeňském letišti a za necelou hodinu nás čeká dlouhý let na tokijské letiště Narita. Japonští občané budou mít v letadle bezpochyby převahu.


 I tento let byl se šťastným koncem a my opouštíme útroby letounu Boeing 777.


Informační tabule v Naritě. Japonské nápisy jsou zobrazovány nekonečně dlouho, naopak anglické pouze probliknou.

 


Následně jsme se přesunuli severně do cca 250 km vzálene Iwaki v prefektuře Fukušima. Díky neštěstí, které tuto část Japonska postihlo, ji není třeba představovat. Konkrétně toto pobřeží zasáhly 5-ti metrové ničící vlny.

 


A již jsme v našem hotelu Onahama Ocean Hotel. I zde řádila vlna tsunami, ale hotel je naštěstí vystavěn na vyvýšeném skalním srázu pobřeží a tudíž byly zatopeny pouze suterény. Avšak okolí již nenese téměř žádné viditelné stopy po neštěstí. Náš hotel se nachází 20 km od jaderné elektrárny Fukušima (...).

 


Dnešní fotoreportáž ukončíme pohledem na obrovské hromady dřevěné suti a stromů, které jednak oceán vyvrhl na pobřeží, ale i ničivá vlna "vytvořila" ve vnitrozemí. Dřevo je sváženo na centrální místa, kde se suší a následně pravděpodobně použije jako topivo.

 

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: