Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Vodorovné vyvrtávačky z Lipníka

Vodorovné vyvrtávačky z Lipníka


17.11.2011

 

Fermat Stroje Lipník  je nová společnost Jiřího Ference, jenž v rekonstruovaných prostorech v bývalé firmě Strojtos Lipník vyrábí vodorovné vyvrtávací stroje. Prostory má v dlouhodobém pronájmu.

Firma Strojtos Lipník byla po dlouhá léta výrobcem obráběcích strojů, v posledních letech se specializací na konzolové a ložové frézky a následně obráběcí centra. Bohužel se ji však nepodařilo dobře etablovat na trhu a následná ekonomická krize ji doslova srazila na kolena. Naštěstí v loňském roce došlo k akvizici a práci minimálně pro 2/3 tehdejších zaměstnanců zajistil pan Jiří Ferenc, majitel firmy Fermat. V současné době zde pracuje na 100 zaměstnanců pod vedením Josefa Baďury, předchozího ředitele a minoritního spolumajitele Strojtos Lipník. Konstrukční oddělení vyvíjí nové vodorovné vyvrtávačky, sortiment Strojtos Lipník neměl žádnou perspektivu, proto byl úplně zrušen.
Polovina výrobních prostor je zrekonstruována, zde se montují nové stroje, v ostatních částech je třískové obrábění jak pro díly zde montované, tak i pro ostatní montážní provozy firmy Fermat v ČR.
Naše redakce přijala pozvání majitele Jiřího Ference k návštěvě výrobního závodu v Lipníku nad Bečvou. Z této návštěvy bude připravena reportáž do prosincového vydání č. 12/2011 MM Průmyslového spektra.

-dvo-


 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: