Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> VUT vsadilo na elektřinu

VUT vsadilo na elektřinu


06.10.2011

Vysoké učení technické v Brně je bezesporu příkladem zdárné spolupráce s aplikační sférou mezi tuzemskými VŠ. O tom svědčí i letošní účast na MSV.

(foto: Veletrhy Brno)

 

Brněnská technika v pavilonu A1 na letošním MSV v Brně zaměřila svoji expozici na prezentaci exponátů, jenž ke svému pohybu využívají elektrickou energii.
Jednak se jedná o elektromobil VUT SUPER EL II, homologované vozidlo na platformě Škoda Superb II, které se mj. účastnilo závodu elektromobilů 3 000 km po Evropě z Paříže do Prahy nazvané Wawe 2011.
Dalšími exponáty jsou robot Orpheus a studentské vozidlo Formule Student. Robota Orpheus představuje Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. Je využitelný zejména při chemickém průzkumu. Studentské vozidlo mezinárodní kategorie Formule Student pochází z dílny studentů magisterského studia Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. Na projektu se podíleli také studenti Fakulty podnikatelské a Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií a stavba byla financována firmou Bosch Diesel Jihlava.

-dvo-


 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: