Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Výzkumné centrum v Dobřanech u Plzně

Výzkumné centrum v Dobřanech u Plzně


27.01.2012

 

Dne 27.1. 2012 bylo slavnostně poklepáno na základní kámen nové budovy Západočeského materiálově metalurgického centra za účasti majitelů výzkumného centra Comtes FHT, který je realizátorem tohoto projektu. Slavnostního aktu se dale účastnili starosta obce Dobřany, zdejší senátorka a zástupce generálního dodavatele stavby firmy Bogl a Krýsl. Nové budovy a technologie by měly být předány do užívání ještě letos.

Projekt Západočeského materiálově metalurgického centra, realizované výzkumnou organizací Comptes FHT, pokračuje další etapou, kterou je výstavba nové metalurgické haly a laboratorní budovy o celkové rozloze téměř 3 300 metrů čtverečních za necelých 73 mil. Kč. Rozpočet celého projektu je 430 milionu Kč a je podpořen dotací z Operačního program Výzkum a vývoj pro inovace ve výši 350 mil. Kč.

Zmíněný projekt byl oficiáně odstartován již téměř před rokem. Specializovat se má na vývoj moderních kovových materiálů, technologie jejich výroby a zpracování. Vzniknou zde nové laboratoře pro numerické simulace a klimatizované prostory pro termofyzikální měření – vysokoteplotní kalorimetrická měření, měření teplot fázových transformací a měření tření a otěruvzdornosti konstrukčních materiálů. V nové budově nalezne místo i špičkově vybavená laboratoř.

-dvo-


 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: