Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Walter zákaznické dny 2012

Walter zákaznické dny 2012


19.05.2012

Společnost Walter CZ, s. r. o., ve spolupráci s Tajmac-ZPS, a. s., uspořádala ve dnech 16. a 17. května akci nazvanou Walter zákaznické dny 2012, která se uskutečnila v hale číslo 2 ve výrobním areálu společnosti Tajmac-ZPS ve Zlíně. Půldenní program byl rozdělen na dvě části. V té teoretičtější byli návštěvníci seznámeni s novinkami v oblasti nástrojů a břitových destiček, jejichž vlastnosti byly demonstrovány prostřednictvím firemních videoklipů.


Hala č. 2 v areálu Tajmac-ZPS ve Zlíně


Prezentace novinek

Přímo ve výrobních prostorách proběhly praktické ukázky obrábění nástroji Walter na strojích Tajmac-ZPS. První ukázka zahrnovala soustružení a pětiosé souvislé frézování hliníkové slitiny ALSi9Cu3 na portálovém obráběcím centru MCV1210 5AX. S programováním ukázek v softwaru CAM Expres vypomohla společnost Axiomtech, která také představila simulační a verifikační software Vericut.


První ukázka


Obrobek z Al slitiny


Představení softwaru Vericut

V následujících ukázkách bylo předvedeno vrtání vysoce výkonnými nástroji a hluboké vrtání (Ø 10, 25x D) v oceli 12 050 na vertikálním obráběcím centru MCFV1680 či HPC frézování litiny řeznými materiály Tiger-tec Silver, CBN a řeznou keramikou na horizontálním centru H50 ISO50.


Ukázka hlubokého vrtání


"Kontrola" obrobených děr


Frézování litiny různými řeznými materiály


Pohled do útrob horizontky s litinovým obrobkem

Poslední skupina ukázek zahrnovala soustružení na dlouhotočných CNC automatech. Na stroji Manurhin K´MX 432 byla obráběna tyčová bronz, na soustruhu Manurhin K´MX 632 DUO proběhlo soustružení a hluboké vrtání (Ø otvoru 2,7 mm) v nástrojové oceli 19 552 a konečně automat Manurhin K´MX 413 vyrobil pro všechny zájemce mosaznou píšťalku.


Soustružení a hluboké vrtání na dlouhotočném automatu


Obrobený dílec s vyvrtaným otvorem


Obrábění mosazi na automatu


Ze stroje vypadne hotová píšťalka, sešroubovaná ze dvou dílů.

Na závěr programu byl představen elektronický obchod a zmíněny aplikace pro mobilní zařízení pro výpočty řezných podmínek či pro orientaci v nabídce řezných nástrojů Walter. Návštěvníci také obdrželi přehled nástrojů a řezných podmínek použitých v ukázkách a po celou dobu akce byli přítomni aplikační technici, kteří zájemcům zodpověděli případné dotazy.


Prezentace elektronického obchodu

-Mk-
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: