Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Za hi-tech zážitky do Žamberka

Za hi-tech zážitky do Žamberka


20.01.2021

Krásnou, čerstvě zasněženou krajinou podhůří Orlických hor vedla v úterý 19. ledna cesta tří lidí ze společnosti Yamazaki Mazak a redaktorky MM Průmyslového spektra do starobylého města Žamberk.

Romantika zasněžených hor ani historie či turistické trasy však nebyly cílem výpravy. Cílem byla místní společnost Bühler CZ, která se také může chlubit bohatou tradicí, ale v současné době především velmi sofistikovanou strojní výrobou, která zahrnuje především komponenty do strojů na výrobu těstovin, čokolády, krmiva pro domácí zvířata, ale také do strojů pro tlakové lití hliníku.

Příčinou návštěvy, kromě celkové obdivuhodné technologické vyspělosti firmy Bühler i šikovnosti zdejších lidí, o níž by prostě byla škoda nenapsat, byla i skutečnost, že zde v letech 2018 – 2020 byly nakoupeny nejmodernější japonské obráběcí stroje právě značky Mazak, které byly doplněny o další součásti, například kolaborativní roboty. V dubnu 2020 zde bylo spuštěno i nejnovější obráběcí centrum HCN-8800 se systémem Palletech, které zajistilo firmě nebývalou míru automatizace a tím plnění přání zákazníků ve vskutku rekordním čase i kvalitě.

Na podrobnou reportáž se můžete těšit ve vydání MM Průmyslového spektra 1, 2&3, které vyjde 3. března 2021.

-HJ-


Povídání s panem ředitelem Jiřím Appeltauerem.


Příprava na videorozhovory.


Obráběcí centrum HCN-8800 se systémem Palletech.
Fota: Miroslav Štěpán, Bühler CZ

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: