Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Za lasery do Počernic

Za lasery do Počernic


26.09.2019


Společnost Lascam začínala s technologií laserového čištění, od té doby portfolio v oblasti laserových, optických a značicích technologií značně rozšířila.

Od 24. do 26. září společnost Lascam pořádala v showroomu dceřiné společnosti Elya Solution v Horních Počernicích zákaznické dny. Zástupci společnosti Lascam tímto dávají přednost individuálnímu jednání a možnosti ukázky technologie zákazníkům ve vlastním zázemí před prezentací na strojírenském veletrhu v rámci malého výstavního stánku. Společnost Lascam proto na MSV v Brně letos nehledejte.


Společnost Lascam nabízí kompletní řešení na daném pracovišti. Na obrázku je čisticí laser do výrobní linky s robotem.

Firma Lascam dnes zastupuje řadu společností, které doplňují portfolio laserových technologií vlastní produkce (čištění pomocí laseru) a produkty i zákaznická řešení dceřiných společností Mark industries (značení) a Elya Solution (optická kontrola kvality). Patří mezi ně italská společnost Sisma, která v showroomu prezentovala mobilní laserové zařízení na opravu plastikářských forem, další italská společnost Warcom, která vedle laserových řezacích strojů dodává také ohraňovací lisy nebo německá společnost Precitec, výrobce laserových hlav. S takto širokým spektrem technologií je společnost Lascam schopna dodat kompletní řešení na míru a to i včetně patřičné automatizace.


Italský výrobce laserových technologií, společnost Sisma, prezentovala mobilní laserové zařízení pro opravu plastikářských forem.

Zájemci o laserové technologie mohli v průběhu návštěvy shlédnout ukázky jednotlivých technologii v chodu, ale také vyzkoušet prezentované technologie na vlastním vzorku. Velký zájem jako obvykle vzbuzovala technologie čištění laserem, jež se v mnoha případech jeví jako nejefektivnější způsob odstranění nečistot, barev či jiných nánosů. Společnost se pyšní desítkami úspěšných aplikací. Neméně pozornosti se těšila také řešení optické kontroly kvality společnosti Elya Solution využívající mimo jiné neuronové sítě.


Nově nabízí společnost Lascam také ohraňovací lisy a další stroje z portfolia společnosti Warcom.


-EB-
Podrobnější reportáž přineseme v listopadovém vydání MM Průmyslového spektra s datem expedice 13.11.

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: