Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Zákaznický den firmy ZAT

Zákaznický den firmy ZAT


18.01.2012

 

Letošních Zákaznických dnů se v příbramském sídle firmy ZAT účastnilo velké množství jejich zákazníků a partnerů. Přítomno bylo i vedení firmy včele s generální ředitelkou Vladislavou Česákovou (první řada vlevo).

Již tradičně je začátkem roku pořádán pro partnery firmy ZAT Zákaznický den. V loňském roce se konal v jejich plzeňském výzkumném centru. Letos, především s ohledem na fakt, že firma slaví 50 let od svého založení, se zákaznické setkání uskutečnilo 18. ledna v příbramském sídle firmy. Ve světle tohoto významného jubilea se konala i první část dopoledního přednáškového bloku, kdy pan František Hudec seznámil přítomné se zásadními milníky v historii vývoje firmy, od roku 1962 až po dobu nedávno minulou – rok 2003, kdy společnost ZAP odkoupila know-how od tehdejšího vlastníka Škody Energo. Právě historickému vývoji pod taktovkou plzeňské Škody se ve svém vystoupení věnoval následující řečník Jiří Vacátko. Poté následovaly bloky přednášek zaměřených na současnost, jak z pohledu obchodního ředitele Tomáše Topinky ohledně strategie firmy a její obchodní bilance, tak následně z úst Pavla Kulíka byly prezentovány nové řídicí systémy SandRA.

Následně po prohlídce zkušebny a výrobních provozů bylo paralelně uspořádáno šest worshopů zaměřeno na tyto obory:

• Automatizace pro jaderné elektrárny
• Automatizace pro tepelnou energetiku
• Automatizace technologických procesů
• Výroba průmyslové elektroniky
• Údržba a servis
• Speciální lékařské přístroje

Společnost ZAT provedla na přelomu roku 2008 a 2009 velkou marketingovou studii, na základě níž mj. stanovila čtyři hlavní divize (Automatizace, Průmyslové elektronika, Servis, Medical), kterými se profiluje jejich výrobní a obchodní strategie. Jedná se o dostatečně diverzifikovaný záběr napříč obory, jenž by měl firmě bez velkých následků pomoci ustát cyklické výkyvy v globální ekonomice.

-dvo-


 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: