Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Základní kámen projektu Eurazio položen

Základní kámen projektu Eurazio položen


04.10.2017

Dlouho očekávané položení základního kamene nadnárodního projektu Eurazio v Modleticích u Prahy se uskutečnilo 3. října. Firma 4ISP, výhradní distributor vláknových řezacích laserů HSG pro Českou a Slovenskou republiku, dokončí koncem příštího roku prodejní showroom. Ten by měl být několika násobně větší, než jakýkoli podobný v Evropě doposud kdy byl. V něm budou mít zákazníci možnost vidět a vyzkoušet více než padesát typů CNC průmyslových laserů, frézek a dalších strojů. Eurazio se stane centrálním showroomem s čínskými lasery pro celou Evropu. Zákazníkům v něm nabídne česko-německá firma 4ISP možnost vyzkoušet si vlastní materiály na strojích tak, aby výběr vhodného stroje pro potřeby daného zákazníka byl co nejpřesnější. Tato myšlenka a realizace podobného projektu je naprosto ojedinělá. A to i vzhledem k investici, které je pro Eurazio zapotřebí – zhruba 10 milionů dolarů. Nově zbudovaný areál Eurazio o výměře 3 200 m2 nabídne také nové pracovní příležitosti.


Největší showroom v Evropě Eurazio bude stát v Modleticích u Prahy.

Nově přijme firma 4ISP dvacet zaměstnanců, a to především z technických oborů. Do Modletic přijeli kromě českého vedení i německý majoritní vlastník 4ISP Ing. Carl Fruth, starosta obce Modletice nebo olympionik Roman Šebrle, který slavnostním aktem položení základního kamene všechny hosty provedl. Firma 4ISP v rámci položení základního kamene pozvala zúčastněné na svůj stánek na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde představí řadu novinek.

„Zahájení stavby projektu Eurazio je převratným momentem. Je to den, na který jsem se nesmírně těšil a zároveň vím, že s sebou přináší obrovské množství závazků a kroků, které je nutno učinit, aby vše fungovalo od léta 2018, tak jak má,“ uvádí Petr Tůma, jednatel společnosti 4SP.


Marketingová a projektová manažerka Dagmar Smrčinová a jednatel společnosti Petr Tůma u základního kamene projektu Eurazio.


Pamětní deska základního kamene byla pomocí laseru vypálena přímo na místě před jejím připevněním na základní kámen.

Firma má ve svém portfoliu nejenom vláknové řezací lasery HSG a Co2 lasery Relicut, ale i CNC frézky Relicut. Dále disponuje širokou nabídkou mechanických i elektronických komponentů k sestavení vlastních CNC nebo obráběcích strojů s nabídkou širokého sortimentu spotřebního materiálu a doplňkům k laserům a frézkám. Tato záležitost se týká hlavně českého trhu, tedy sestavování vlastních zařízení. I tady je firma 4ISP nápomocna. Lasery jsou nepostradatelné v kovovýrobě, jako je například výroba zábradlí, schodišť, karoserií aut či vložek do dveří. CO2 lasery lze využívat na řezání potahové látky, výšivek, pěnových výztuh, obalových materiálů či filtračních vložek. Značení je vhodné pro uvedení výrobních čísel, parametrů a povinných údajů na komponentech z výroby - nářadí, brzdové kotouče, matky, vrtáky, kovové i nekovové předměty. Jako například raznice, miniaturní stavítka pro výrobu zámkových vložek s velkými nároky na přesnost, polotovary svítidel vyráběných v Jihlavě či výroba gastrotechniky u Českých Budějovic.

Do Brna na veletrh
Do výstavního pavilonu Y na brněnském výstavišti přijal pozvání i německý majoritní vlastník 4ISP Ing. Carl Fruth a zástupci čínských firem dodávajících do 4ISP technologie. Asi největším krokem a překvapením letošního ročníku MSV je pro zákazníky 4ISP i firmu samotnou osobní účast technického ředitele firmy Autodesk pana Michaela Jay Spellmana, který bude po celou dobu veletrhu testovat nový nestingový program TruNest vytvořený na míru pro stroje a zákazníky. 4ISP na MSV v Brně představí ve vlastní hale nejenom řadu HSG Laserů využívající zdrojů Raycus, JPT a IPG, hlavy HighYag či Precitec, ale i mnoho dalšího. Od těch nejmenších po ty nejvýkonnější stroje s mimořádnou přesností a rychlostí řezu i značení. Zákazníci budou moci sami vyzkoušet jejich kvalitu. 4ISP představí také servis spočívající v komplexní péči o konkrétního zákazníka, tedy od výběru vhodného technického řešení, přes zajištění financování, dopravu stroje a montáž přímo ve výrobě, připojení sítí a technických plynů, zaškolení obsluhy až po podpis předávacího protokolu a trvalou technickou a servisní podporu.

-EB-

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: