Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Zastoupení Rakouska na MSV 2012

Zastoupení Rakouska na MSV 2012


11.09.2012


Společnou expozici rakouských vystavovatelů najdete v pavilonu V, stánek č. 99.

S více než 35 vystavovateli patří Rakousko k nejvýznamějším vystavujícím zemím na Mezinárodním strojírenském veletrhu a stejně jako předešlé roky je zastoupeno oficiálním rakouským stánkem. Tento stánek, který je podporován proexportním programem „go-international“ Rakouské hospodářské komory a Spolkovým ministerstvem hospodářství, rodiny a mládeže, nabízí rakouským firmám optimální základnu pro prezentaci jejich produktů a služeb. Na rakouském stánku lze najít zastoupení zajímavých inovativních firem z rúzných strojírenských oblastí, z větších vystavovatelů lze zmínit například Engel Austria či Hasco Austria, jejichž expozice se nacházejí v pavilonu G1, či Zoller Austria v pavilonu P.
 
 
 
Dr. Nikolaus Seiwald, obchodní rada Rakouského velvyslanectví, představil během tiskové konference obchodní bilanci Rakouska s Ceskou republikou.
 
Aktuální statistické údaje zahraničního obchodu ukazují, že rakouský export v oblasti strojírenských výrobků činil v roce 2011 € 984 mil., což je 20 % celkového rakouského vývozů do České republiky (€ 4,8 mld.). V celkovém hodnocení vzrostl rakouský export do České republiky v porovnání s rokem 2010 o 14 %. Pro Rakousko je Česká republika jedním z pěti nejdůležitějších obchodních partnerů v celosvětovém měřítku a v regionu střední a východní Evropy dokonce tím nejdůležitějším partnerem.
 
V posledních letech rostlo rakouské strojírenství plynule a zaznamenalo ve srovnání s konkurencí na ostatních trzích nárust, který byl způsoben novými inovativními řešeními. Rakouské strojírenství vykazuje i přes ustupující zahraniční poptávku stále solidní růst výroby a patří tak celosvětově ke světové špičce.

-Mk-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: