Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> 24 V kompaktní lineární osa

24 V kompaktní lineární osa


07.07.2017

Lineárními moduly řady ELP definuje firma Schunk novou úroveň mechatronizace ve vysokovýkonných montážních systémech. Vůbec poprvé se podařilo realizovat kompaktní lineární modul s bezúdržbovým 24V lineárním motorem, jehož uvedení do provozu je velmi jednoduché. V rámci stavebnicových mechatronických systémů Schunk kompletuje tato řada segment snadno použitelných mechatronických alternativ. Nyní mohou být kompletní úlohy pick & place či manipulace řešeny elektricky stejně snadno, jako tomu bylo doposud s pneumatickými moduly. 


Lineární osy ELP od firmy Schunk jsou k dispozici ve třech velikostech (25, 50, 100) vždy se třemi variantami zdvihu. Opakovatelná přesnost je 0,01 mm a maximální zdvih je 200 mm.
   
Pohon, řízení a technologie Auto-Learn jsou integrovány do kompaktního modulu. K uvedení do provozu stačí připojit osu přes normovaný konektor (M8/M12) a koncovou polohu nastavit mechanicky šestistranným klíčem. Dojezdovou, případně odjezdovou rychlost lze, v závislosti na hmotnosti, nastavit pomocí dvou otočných spínačů. K použití lineární jednotky nejsou proto potřeba ani mechatronické znalosti a ani prostor v rozvaděči. Integrovaná LED dioda signalizuje stav průběhu učení Auto-Learn. Zpravidla dva až pět zdvihů stačí k dokončení automatického procesu učení a programování. Poté je proces průběžně sledován a flexibilně přizpůsobován změnám. 

-GP-
 Nomenklatura

Montáže/ kompletace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: