Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> 6. ročník odborné konference Linde MH

6. ročník odborné konference Linde MH


01.12.2017

Česká pobočka společnosti Linde Material Handling (Linde MH) uspořádala na konci října pro svoje obchodní partnery zákaznickou konferenci. V prostorách zámku Štiřín se sešly osobnosti z důležitých oborů, například ekonomie, bezpečnostních technologií počítačových sítí, personalistiky, interní logistiky či sportu, aby promluvily o zajímavých tématech. Konference se zúčastnilo přes 100 hostů. Programem konference provázel Jakub Železný, který poutavě komentoval jednotlivé výstupy mluvčích a dotvářel tak již tradiční živou interakci mezi mluvčími a posluchači.

Po úvodním proslovu Jindřicha Kotyzy, jednatele a ředitele společnosti Linde MH, se slova ujal první mluvčí. Byl jím docent Václav Jirovský, vedoucí Ústavu bezpečnostních technologií a inženýrství na Fakultě dopravní ČVUT, který hovořil například o jedné z největších hrozeb dnešního světa, počítačové kriminalitě. Václav Jirovský přiblížil nejen rizika kyberútoků, ale také poradil, jak se před nimi co nejúčinněji chránit. Zároveň upozornil na jeden ze zásadních problémů současnosti, a to je legislativní a právní nepřipravenost v této oblasti.


Úvodní proslov Jindřicha Kotyzy, jednatele a ředitele Linde MH

Velký zájem a následně živou diskusi vyvolala přednáška bývalého guvernéra České národní banky Miroslava Singera, který analyzoval ekonomickou situaci v České republice i ve světě.

Následovalo neméně zajímavé téma – robotické vozíky a možnost jejich zavádění do běžné praxe. Josef Zeman, specialista oddělení Linde řešení, vysvětlil, kde je jejich nasazení vhodné a co je od této nejmodernější technologie možné očekávat. Představil i novinky, např. inventurní dron Flybox, a plány Linde MH v oblasti robotických vozíků. Současně se věnoval i důležité problematice interakce robotických vozíků a lidí a zajištění bezpečnosti práce ve smíšených provozech.

O aktuální situaci na trhu práce se zaměřením na oblast logistiky a skladování přednášel Tomáš Ervín Dombrovský, analytik společnosti LMC. Seznámil posluchače s výsledky průzkumu, který se zabýval konkrétními motivačními a demotivačními faktory pro zaměstnance a jejich ochotou ke změně zaměstnání.

Závěr konference patřil dvojnásobnému olympijskému vítězovi v rychlostní kanoistice Martinu Doktorovi. Jako bývalý profesionální sportovec předal přítomným hostům svoje zkušenosti a tipy, jak se správně namotivovat, protože tyto platí nejen ve sportu, ale i v běžném životě. Zároveň poodhalil zákulisí velkých sportovních akcí,  například letní olympiády v Riu de Janeiru, do kterého se podívá jen málokdo.

Zdroj: tisková zpráva agentury Crest Communications

Zpracováno redakcí.


 Nomenklatura

Průmyslové kapaliny

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: