Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> ABB určuje budoucnost digitálního průmyslu na veletrhu v Hannoveru

ABB určuje budoucnost digitálního průmyslu na veletrhu v Hannoveru


03.04.2019

ABB na letošním veltrhu Hannover Messe umožňuje nahlédnout do přelomových výsledků spolupráce v oblasti digitálních technologií, které jsou jádrem posunu společnosti ABB do pozice lídra v oboru. ABB nově zredukovala svůj záběr do čtyř oblastí podnikání, které nabízejí inovativní řešení ve sférách elektrifikace, automatizace výroby, dopravy, robotiky a drobné automatizace.

Národním partnerem letošního ročníku Hannover Messe je Švédsko. ABB čerpá ze svého švédského dědictví již od roku 1883 a představí své inovativní výrobky a řešení rovnou na dvou místech, ve Švédském pavilonu v podobě líhně tvůrčí spolupráce a inovací a také na vlastním firemním stánku. Důkazem síly ABB v oblasti inovací je první bezemisní kyvadlový autobus vyvinutý ve spolupráci s firmou Volvo, který bude zajišťovat převoz návštěvníků mezi pavilony výstavy.

Tisíce zákazníků po celém světě využívají odbornosti ABB v oblasti digitálních technologií, aby dosáhli nové úrovně flexibility, výkonnosti a výsledků, jež jsou součástí čtvrté industriální revoluce. Tyto převratné technologie jsou letos opět k vidění na německém veletrhu v Hannoveru, kde bude mimo jiné představena továrna budoucnosti. Ta je odpovědí společnosti ABB na celosvětový trend masové individualizace výroby.

Vystavená továrna budoucnosti je modelem montážní výrobní linky náramkových hodinek různých velikostí demonstrovaná v reálném čase. Uvedený přístup je zásadní – umožňuje totiž výrobcům nabízet zákazníkům výrobky a řešení na míru, a hlavně velmi rychle: série flexibilních a výkonných strojů od ABB proměnu výroby umožňuje. Patří mezi ně kolaborativní roboti YuMi, kteří vykazují detailní přesnost úkonů na výrobní lince a transportní systém SuperTrak provádějí bleskový přesuny dílů mezi jednotlivými stanovišti.ABB AbilityTM představená na hannoverském veletrhu je standardní digitální platformou nabízející řešení na míru. Výrobek je vyzbrojen přednostmi síťového propojení a datové analytiky k dosažení vyšší zákaznické hodnoty. ABB AbilityTM Connected Services, jedno z 210 digitálních řešení, které ABB na veletrhu představuje, je zařízení provozního monitorovacího systému zvyšující zákaznickou produktivitu pomocí proaktivní údržby, rychlé responzitivity a obnovy. V budoucnu bude ABB AbilityTM záviset na autonomních technologiích a umělé inteligenci, která pomáhá adaptování výrobních systémů ke komplexním datovém prostředí.

Průmyslová výroba spotřebovává více než čtyřicet procent celkové vyrobené elektrické energie. V současnosti je třetina světové energie motory proměňována na pohyb. V úsporách energie za pomocí nejmodernějších technologií tkví obrovský potenciál. V této souvislosti uvádí ABB chytrý senzor AbilityTM pro jízdní ložiska jako součást portfolia představeného v Hannoveru. Nový chytrý senzor umožňuje „zdravotní prohlídku“ ložisek za pomocí pouhého přiložení k ložisku.

Partnerství s předními výrobními společnostmi je klíčovým prvkem strategie ABB. První společné řešení vyvinuté ve spolupráci s francouzskou firmou Dassault Systèmes bude rovněž představeno na hannoverském veletrhu. Partnerství oznámené v únoru 2019 kombinuje přednosti systému ABB AbilityTM a platformy 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes a nabízí digitální šifrování end-to-end. To zahrnuje také pokročilou digitální technologický prvek, díky němuž mohou zákazníci vyzkoušet provozní modely tovární výroby a řešení od ABB pomocí virtuální simulace. Partnerství rozšiřuje stávající úspěšná strategická spojení v digitálním prostředí s firmami jako IBM, HPE nebo Microsoft.

Přednosti platformy ABB AbilityTM přesahují i do oblasti dopravy, kde umožňují rychlonabíjení autobusů, vlaků, lodí i kamionů pro firmy, které hledají cesty k udržitelným formám mobility. V Hannoveru bude představena nabíjecí stanice Terra High Power, jež umožňuje nabití vozu na vzdálenost 200 km za pouhých osm minut. 10 500 nabíjecích stanic od ABB vybavených systémem ABB AbilityTM je dnes k dispozici v 73 zemích světa a umožňuje tak jednoduchou dostupnost a síťové propojení. Vedle stanic představí ABB poprvé také nové kompaktní nabíjecí zařízení 24kW DC integrované s platebním terminálem, které je ideálním řešením pro kanceláře, sídla firem a veřejná parkovací místa.

ABB, která se na hannoverském veletrhu podílí již sedmdesát let, byla zařazena do seznamu tří nominovaných firem na cenu Hermes Award, která hodnotí výjimečnost v oblasti průmyslových technologií. Vyhlášení výsledků ocenění, které hodnotí výjimečné produkty, inovace a řešení představené premiérově na veletrhu, proběhlo na zahajovacím ceremoniálu hannoverského veletrhu 31. března 2019.

Zdroj: Tisková zpráva ABBBA Consulting
Zpracováno redakcí.


 Nomenklatura

Automatizace, regulace
Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: