Témata
Reklama

AGC Automotive vyhlásil Technowizz, podpoří studenty techniky

AGC Automotive Czech také letos podpoří stovkami tisíc korun studenty techniky. Firma ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací vyhlásila 3. ročních soutěže Technowizz. V ní si mohou studenti a školy, kteří nejlépe splní zadané úkoly, rozdělit až 325.000 korun. Do soutěže se mohou přihlásit studenti technických oborů na středních nebo vyšších odborných školách z Ústeckého, Libereckého a Karlovarského kraje a okresů Kladno, Mělník a Rakovník.

Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech: „Naše firma má v Chudeřicích téměř 100 letou tradici, která je spojena s místním průmyslem. Řekl bych, že je skoro naší povinností pomoci rozvíjet technické talenty nejen v regionu. Jsem proto rád, že i tento rok můžeme přispět šikovným mladým lidem, kteří se zajímají o techniku a zároveň i jejich školám a učitelům. Bez nadaných a zručných lidí s vystudovanými technickými obory se český průmysl neobejde. Věřím, že se nám pomocí soutěže Technowizz povede podchytit mladé talenty z technických škol.“

Do soutěže Technowizz se mohou přihlásit studenti všech ročníků strojních nebo elektrotechnických oborů středních a vyšších odborných škol z vybraných regionů. Může přitom jít o školy soukromé i veřejné. „Studenti se mohou přihlásit jednotlivě nebo ve dvou- a tříčlenných týmech. Předpokládáme i účast jednoho z pedagogů jako vedoucího týmu. Pro studenty připravila společnost AGC Automotive Czech pět okruhů odborných témat, které jsou z reálného života firmy,“ uvedl Petr Veselý z Ústecké komunitní nadace.

Soutěž Technowizz je také výborná možnost pro studenty, jak navázat kontakt s AGC Automotive Czech, která je největším výrobcem autoskel v Česku. „Řešení v rámci Technowizzu se může stát například součástí školní praxe nebo bakalářské práce. Na jeho implementaci se mohou studenti podílet jako externí či interní člen týmu v naší společnosti,“ vypočítává další výhody pro mladé studenty Lukáš Vavřina, který má v AGC Automotive Czech na starost péči o mladé talenty.

Pro vítěze jsou připraveny zajímavé finanční odměny. Vítězní jednotlivci nebo členové týmů v rámci témat dostanou jako odměnu 10.000 korun, jejich školy pak na technické vybavení dalších 30.000 korun. Garanti studentů, tedy pedagogové pak obdrží po 5.000 korunách. Celkem si tak mezi sebou autoři vítězných řešení zadaných témat mohou rozdělit až 325.000 korun.

AGC Automotive Czech soutěž financuje prostřednictvím svého Dárcovského fondu AGC, který spravuje Ústecká komunitní nadace. Ta má na starost organizaci soutěže. „Přihlášky si mohou zájemci stáhnout na webu nadace www.komunitninadace.cz nebo na www.agcautomotive.cz a vyplněné poslat na náš email do 1. října. Zadání je nutné zpracovat do konce ledna 2019. S vyhlášením výsledků počítáme koncem března,“ uvedl Petr Veselý z Ústecké komunitní nadace.

Dárcovský fond AGC Automotive Czech není jedinou aktivitou firmy na podporu technického vzdělávání. Firma dlouhodobě podporuje také vysokoškolské vzdělávání technického směru. Spolupracuje například s UJEP v Ústí nad Labem, ČVUT v Praze nebo TUL v Liberci. Této univerzitě AGC Automotive Czech přispěla na vývoj studentské formule.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Ročně vyrobí přes 30 milionů kusů autoskel. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla a dvojkou na trhu automobilových skel v Evropě. V současné době skupina AGC dodává skla pro všechny významné světové značky automobilů, jako Bentley, Porsche, Mercedes, Audi, BMW, Toyota, Volkswagen, Škoda, GM, FORD, Renault, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

Více informací o soutěži na www.agcautomotive.cz nebo www.komunitninadace.cz

Zdroj: Tisková zpráva

Zpracováno redakcí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Firmy
Související články
Korea-V4 Nuclear Universities Chancellors Forum

Začátkem července uspořádala KEPCO International Nuclear Graduate School (dále KINGS) v Soulu historicky první ročník Korea-V4 Nuclear Universities Chancellors Forum. Na fórum pořádané společností KINGS byli pozváni rektoři devíti jaderných univerzit ze všech zemí Visegrádské čtyřky, kteří společně diskutovali o navázání hlubší spolupráce v oblasti dlouhodobého školení personálu jaderných elektráren a podpoře vývozu korejských jaderných technologií.

Roboty na farmě – chytrý monitoring rostlin

Robotizace a umělá inteligence proniká už i do českého zemědělství. Čeští agronomové, IT specialisté a vědci spolupracují na vývoji robotického monitorovacího systému, který je schopen automaticky odhalovat škůdce na rostlinách ve skleníku, předpovídat kvalitu sklizně a zjišťovat případné nedostatky v pracovních harmonogramech pěstitele.

Frézování o mistra ČR

Kdysi dávno jsem poprvé viděla nástup národních týmů do velké soutěže WorldSkills a absolutně mi to vyrazilo dech. Nechápala jsem a v úžasu hleděla, že ty ovace a gejzír nekontrolovaných emocí patří skutečně mladým lidem, kteří reprezentují svoji zemi a ukazují zručnost, a přitom tohle není žádné profesionální sportovní utkání, ale přehlídka odborných dovedností a řemesel! 

Související články
Kyberbezpečnost a vzdělávání zaměstnanců

Z průzkumu, který v České republice pro společnost Kaspersky provedla agentura Ipsos, vyplývá, že jen velmi malé procento českých firem vzdělává své zaměstnance v oblasti kybernetické bezpečnosti. Průzkum se zaměřil na zaměstnance středně velkých firem (se 100 až 499 pracovníky) a v dubnu 2021 se ho zúčastnilo 515 respondentů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Vědci a firmy z ČR společně zkoumají vesmír

Čeští vědci a technici se významnou měrou podílejí na vědecké misi Plato, kterou připravuje Evropská vesmírná agentura (ESA). Přípravy probíhají už od roku 2014, vesmírná sonda Plato má být vypuštěna v roce 2026. Jejím úkolem je objevovat a zkoumat planety podobné Zemi v prostoru mimo Sluneční soustavu, tzv. exoplanety.

Absolventi bez praxe – firmy musejí posílit spolupráci se školami

Firmy se již mnoho let potýkají s tím, že ze škol vycházejí absolventi bez potřebných praktických dovedností zejména v technických oborech. Distanční výuka tento problém nyní ještě prohloubila. Více než kdy jindy je nyní důležitá spolupráce firem se školami, která může situaci pomoci změnit.

Online univerzita digitálního řemesla

Komplexní vzdělávací platforma v oblasti digitálního řemesla FabLab University učí pedagogy a studenty, jak využívat a ovládat moderní výrobní technologie. Prezenční kurzy a workshopy jsou určeny pro učitelé středních a základních škol. Pro studenty je k dispozici web plný lekcí, tutoriálů a doplňkových materiálů. Webová stránka fablabuniversity.cz nyní nahrazuje dočasně zavřené laboratoře.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit