Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> ARaP 2009 - Poslední možnost podat přihlášku na kurz a konferenci je 12. října 2009
Anotace

ARaP 2009 - Poslední možnost podat přihlášku na kurz a konferenci je 12. října 2009


09.10.2009

Zajímáte se jako vývojář, výrobce, projektant, dodavatel, uživatel nebo pedagog o problematiku automatizační a informační techniky? Dotýkají se vás specifické „automatizační" dopady hospodářské recese? Jste ochoten podělit se o své zkušenosti nebo vyslechnout názory jiných a diskutovat o nich? Máte zájem seznámit se s novými aktuálními odbornými tématy a pojmy ve výukových seminářích?

Je-li odpověď na některou z položených otázek kladná, potom pátý ročník konference Automatizace, regulace a procesy ARaP 2009 s tématem Automatizace a recese (Praha, 3. a 4. listopadu 2009) je pro vás zajímavou příležitostí, jak se odborně orientovat a veřejně prezentovat.

Konference ARaP se dlouhodobě profiluje jako technická konference se širokým spektrem účastníků a zajišťuje přehledovou výměnu obecně zajímavých technických poznatků především z oblasti automatizace. Přípravný programový výbor pozval letos ve větší míře významné osobnosti ze státní správy, průmyslových svazů a výrobců z oboru, aby se vyslovily k očekávaným trendům vývoje v souvislosti s recesí. Jména pozvaných přednášejících: prof. Moose (Fakulta dopravní ČVUT v Praze), Ing. Doležala (ředitel společnosti Honeywell, člen Rady pro výzkum, vývoj a inovace), doc. Šperlinka (Asociace inovačního podnikání, Svaz průmyslu a dopravy), kteří potvrdili účast, jsou zárukou aktuálních informací velkého významu. K těmto obecně pojatým přednáškám se zájemci mohou připojit prezentací svých odborných referátů.

V návaznosti na konferenci je letos nově nabízena možnost získat přehledové znalosti ve speciálně připravovaném půldenním kurzu - tutoriálu Demonstrované aktuální nástroje návrhu automatického řízení pro praxi, ve kterém s využitím vybavení laboratoří automatického řízení Fakulty strojní ČVUT budou na fyzikálních modelech předvedeny standardní i pokročilé metody seřizování regulátorů a řízení procesů. Kurz je určen všem pracovníkům z praxe a škol, kteří si sami chtějí vytvořit názor na uvedené nástroje, jež používají nebo hodlají používat, a to v porovnání s dalšími existujícími postupy.

Vítána je také spolupráce podnikatelů a firem z oboru automatizace. Firemní partneři mohou na konferenci prezentovat svoje výrobky a služby, a také využít konferenci k náboru studentů.

Na webových stránkách //www.arap.cz jsou průběžně zveřejňovány aktuální informace o průběhu příprav. Je možné se zde nezávazně zaregistrovat, a tak se přihlásit k odběru informací automaticky zasílaných elektronickou poštou.

Do pondeli 12. 10. zustava jeste posledni nezavazna moznost prihlasit referat. Po tomto terminu bude mozne se prihlasit pouze k pasivni ucasti.

(ed)Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: