Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Bezdotyková snímací hlava

Bezdotyková snímací hlava


02.07.2004
Francouzská společnost Kreon Technologies představila v polovině května na metrologickém veletrhu Control v Sinsheimu (SRN) bezdotykový laserový digitalizační snímač Kreon Zephyr, který je využíván pro reverzní inženýrství, inspekční metrologii, ale i rapid prototyping. Snímač pracuje s měřicí frekvencí 60 obrazů za sekundu se 480 body na obraze.
Lze jej připojit na měřicí hlavu Renishaw PH10 a rozšířit o dotykový snímač sloužící k ustavení souřadných systémů. Součástí dodávky je software Polygonia pro automatické řízení projektu od definice snímání přes zobrazování měřených bodů v reálném čase až po jejich zpracování a vyhodnocení.
Základním rozdílem oproti obdobným snímačům je jeho univerzálnost a přenositelnost, takže jej lze postupně podle potřeby využívat na souřadnicovém měřicím stroji, ve spojení s mobilním ručním měřicím přístrojem či v automatickém cyklu na obráběcím CNC stroji. Největší uplatnění bezdotykových laserových digitalizačních snímačů Kreon Zephyr je v inspekční metrologii, např. u výrobců dezénů pneumatik, dále pro kontrolu opotřebení tvářecích nástrojů, ale i při digitalizaci 3D modelů či rekonstrukci poškozených dílů.


Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: