Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Brusky s dvojitým nosníkem

Brusky s dvojitým nosníkem


21.02.2018

Abyste mohli precizně a hospodárně brousit velké stavební díly se šířkou nad 800 mm až do oblasti µm, nabízí výrobce brusek Okamoto průmyslové výrobě brusky s dvojitým sloupkem, které odpovídají těmto vysokým požadavkům na přesnost. Na trhu úspěšné typy jsou brusky pro broušení ploch ACC CHNC, jakož i ACC 208 CHiQ. Obě stavební řady jsou vhodné pro broušení vodících drah i pro vysoce přesné broušení naplocho. Jsou mimo jiné vybaveny extra velkými kontaktními plochami, inovativními klouzavými vedeními nebo hydrostatickým systémem Non-Contact pro stabilizaci stolu stroje.    


S brusnou drahou od 2 000 mm do 4 000 mm v podélné ose a příčnou drahou od 1 050 mm do 2 050 mm podle typu stroje je ACC CHNC usídlena mimo jiné ve výrobě nástrojů a zařízení, jako i v průmyslové malosériové produkci.

Při broušení stavebních dílů ve velkých dimenzích je v centru pozornosti zvláště stabilita systému, aby mohlo být rovnoměrně přesně broušeno také přes velké brusné oblasti. Proti mechanickým otřesům a vibracím sází Okamoto u konceptů zařízení ACC CHNC, resp. ACC 208 CHiQ na strojní lůžko ze speciálně odlévané minerální litiny. Vysoce přesná, ručně vyškrábaná, jakožto i speciálně potažená klouzavá vedení V-V, jako i lineární vedení válců pro různé osy jsou garantem velmi dobrých lehkochodných vlastností a lehkochodných postupů činností i při nejvyšším zatížení. Rovnoměrným rozdělením brusných sil je pod čarou dosahováno velké stability celého brusného procesu.

Hydraulický hydrostatický systém Non-Contact mění a nastavuje plně automaticky v čase milisekund tloušťku olejového filmu stolu stroje a stabilizuje jej tak po celé broušené ploše. Kolísání tloušťky olejového filmu, a tím upínací plochy je tak téměř eliminováno. Tím dosahuje uživatel extrémní přesnosti obrobku.


Brusky s dvojitým nosníkem ze série ACC CHiQ v portálové konstrukci bodují u průmyslu s robustní, na údržbu nenáročnou dlouhou životností, optimalizovanými časy cyklů a velmi dobrými kvalitami povrchů.

ACC CHNC pro velké díly

S brusnou drahou od 2 000 mm do 4 000 mm v podélné ose a příčnou drahou od 1 050 mm do 2 050 mm – podle typu stroje – je ACC CHNC usídlena mimo jiné ve výrobě nástrojů a zařízení, jako i v průmyslové malosériové produkci. Intuitivní ovládání řízení komunikačním softwarem zjednodušuje použití. Jako dodatečné vybavení jsou k dostání například elektro(pernamentně)magnetické upínací desky, papírové pásové filtry s chladicím zařízením, jako i kotoučovým srovnávacím zařízením namontovaným na hlavě vřetena.


Uživatelsky koncipovaný software iQ extrémně zjednodušuje zadávání dat pomocí dotykové obrazovky a snižuje dobu seřizování.

Broušení s inteligentním řídicím softwarem

Také brusky s dvojitým nosníkem ze série ACC CHiQ v portálové konstrukci bodují u průmyslu s robustní, na údržbu nenáročnou dlouhou životností, optimalizovanými časy cyklů a velmi dobrými kvalitami povrchů. Příkladem je ACC 208 CHiQ. S ní lze s maximální přesností brousit obrobky široké až jeden metr. Nejmenší jednotka pro zadání při příčném nebo kolmém posuvu obnáší 0,0001 mm. Příčná vedení lze mechanicky nastavit a je možné je kdykoli v případě potřeby seřídit. Přitom se nemusí provádět kompenzace pomocí CNC, což opět přináší výhodu vysoké kvality a rovnosti povrchu.

Uživatelsky koncipovaný software iQ extrémně zjednodušuje zadávání dat pomocí dotykové obrazovky a snižuje dobu seřizování. Takto se například zadáním parametrů brusných kotoučů v závislosti na příslušné aplikaci automaticky vygenerují optimální řezné údaje a orovnávací hodnoty.

-MW-

Zdroj: Tisková zpráva.

Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie
Stavebnictví & Strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: