Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Brzdové komponenty a brzdové jednotky pro soupravy metra v Sofii

Brzdové komponenty a brzdové jednotky pro soupravy metra v Sofii


07.06.2019

Brzdové komponenty a brzdové jednotky na 10 třívozových souprav metra začne dodávat společnost DAKO-CZ v letošním roce. Aktuální zakázka je opcí na již dříve realizovanou zakázku z roku 2017, kdy DAKO-CZ dodalo do Sofie brzdové komponenty a brzdové jednotky pro 20 třívozových souprav. Brzdové komponenty budou dodávány pro soupravy platformy Inspiro s označením ML3 od společnosti Siemens. K první přejímce dojde v prosinci roku 2019 a následně pak bude zahájena sériová výroba.

Velmi nás těší, že se spolupráce se společností Siemens stále prohlubuje a získali jsme další významnou zakázku na dodávku našich brzdových komponent pro soupravy metra,“ řekla Dagmar Matúšová, generální ředitelka společnosti DAKO-CZ. Celková hodnota zakázky je 17,5 milionu korun.

Soupravy metra Inspiro jsou v Sofii v provozu od roku 2019 a spadají do konceptu „Inspiro family“, další je možné vidět například ve Varšavě. Platforma Inspiro byla vyvinuta se speciálním důrazem na nízkou spotřebu energie, optimální údržbu a s ohledem na životní prostředí. Po ukončení provozu je možno 95 % soupravy recyklovat. Kabina řidiče i prostory pro cestující jsou klimatizované a nabízí tak maximální komfort. Příjemný světlý design vnitřního prostoru vytváří subjektivní pocit bezpečí a zaručuje příjemnou jízdu.Dodávka brzdových komponentů a brzdových jednotek od společnosti DAKO-CZ pro soupravy Inspiro sofijského metra bude zahrnovat panely přístrojů, protismykové ventily N8.1, nově vyvinuté ventily vzduchového vypružení RV-4, bowdeny, jednosměrné ventily, potrubní kohouty, vzduchojemy, rámy na panely přístrojů, brzdové jednotky, kotouče a brzdové obložení. Zakázka bude kompletně realizována v letech 2019–2020.

Zdroj: Tisková zpráva PP Partners Prague

Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Exportní příležitosti

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: