Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Bubnové motory Interroll získaly certifikát EHEDG pro nejvyšší hygienické požadavky

Bubnové motory Interroll získaly certifikát EHEDG pro nejvyšší hygienické požadavky


14.01.2020

Sdružení EHEDG (European Hygienic Engineering & Design Group) po rozsáhlém testování certifikovalo současnou platformu bubnových motorů Interroll pro použití v průmyslových oborech se zvýšenými požadavky na hygienu. Toto oficiální potvrzení umožňuje mezinárodním firmám v oboru potravinářství a farmacie a výrobcům balicích linek používat kompaktní, výkonné a energeticky úsporné bubnové motory Interroll pro dopravu materiálu v prostorách s nejvyššími hygienickými požadavky.

Bubnové motory Interroll s EHEDG třídou 1 certifikované výrazně snižují riziko kontaminace a čištění je velmi snadné.

EHEDG je mezinárodní asociace, jejímiž členy jsou výzkumné instituce a univerzity, zdravotnické autority a vládní organizace, stejně jako výrobci potravin. Jejím cílem je zlepšením hygienické techniky a designu zajistit bezpečnost potravin ve všech oblastech jejich výroby. Má-li produkt odpovídající certifikaci, jako např. bubnové motory Interroll, uživatel si může být jist, že je zkonstruován tak, aby splňoval nejvyšší hygienické požadavky.

"S certifikátem EHEDG třídy 1 mohou zákazníci a uživatelé využívat naše inovované bubnové motory při návrhu systémů pro manipulaci s materiálem i v prostředí s nejvyššími hygienickými požadavky. Naše pohony mají osvědčenou konstrukci, která významně snižuje riziko kontaminace a usnadňuje jejich čištění. Hygienická konstrukce bubnových motorů Interroll je navíc standardní záležitostí – nemusí jí být dosahováno nákladnými úpravami konstrukce v konkrétním projektu," vysvětluje Dr. Hauke Tiedemann, ředitel společnosti Interroll Trommelmotoren GmbH.

Kromě certifikátu EHEDG pro použití v prostředí se zvýšenými požadavky na hygienu splňují bubnové motory Interroll také požadavky ministerstva zemědělství v USA i americké agentury Food and Drug Administration a nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES)1935/2004 pro materiály a předměty určené pro styk s potravinami. Jako kompaktní pohony mají bubnové motory Interroll standardně krytí IP66 nebo IP69k. Kromě možnosti práce v prostředí s hygienickými požadavky mají bubnové motory Iterroll také velmi účinný provoz: ve srovnání s konvenčními pohony omezují spotřebu energie a zkracují dobu čištění až o 30 %.

Zdroj: Zprcováno redakcí z tiskové zprávy.Nomenklatura

Všeobecné strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: