Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> České ARAKO dodá armatury pro Běloruskou jadernou elektrárnu

České ARAKO dodá armatury pro Běloruskou jadernou elektrárnu


19.12.2015

Společnost ARAKO obdržela od své mateřské společnosti Atomenergomash objednávku na výrobu 350 vlnovcových ventilů A10, které najdou své uplatnění v potrubním systému 1. a 2. bloku jaderné elektrárny Běloruská.


Jedná se o první část rozsáhlé objednávky, dodávky armatur na elektrárnu proběhnou v letech 2016–2018.

Výstavba první běloruské jaderné elektrárny byla zahájena 6. listopadu 2013 nedaleko města Ostrovec na severozápadě Běloruska. Generálním projektantem a dodavatelem stavby je společnost NIAEP-ASE, která je dceřinou společností ruské státní korporace pro atomovou energii Rosatom.


První blok Běloruské JE by měl být podle plánu uveden do provozu v listopadu 2018, druhý v červenci 2020. V obou blocích budou reaktory VVER-1200, které se řadí k pokročilým reaktorům generace III+.

Dodávky armatur pro bloky s reaktory VVER-1200 navazují na dobrou spolupráci společností ARAKO a Rosatom z minulých let. Opavská armaturka byla například přizvána i k projektu čtvrtého bloku Bělojarské jaderné elektrárny s rychlým reaktorem BN-800, který je základem pro uzavírání palivového cyklu a pro komerční využití reaktorů IV. generace. Dodala pro něj 470 uzavíracích a zpětných ventilů.

Další dodávky směřovaly do Novovoroněžské jaderné elektrárny II, kde má být ještě před koncem tohoto roku zahájeno fyzikální spouštění prvního bloku tohoto typu. Některé armatury pro tento blok také pocházejí z produkce společnosti ARAKO a jejich dodávka proběhla v září loňského roku.

-zs-

Zdroj: Tisková zpráva Essential Communication

Redakčně upravenoNomenklatura

Exportní příležitosti
Energetické strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: