Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> České know-how pro letecké motory

České know-how pro letecké motory


12.03.2018

Dohodu o spolupráci s ČVUT letos podepsala společnost GE Aviation. Unikátní kooperace soukromého a akademického sektoru povede k rozvoji leteckého průmyslu v České republice a upevní postavení ČVUT v oblasti Průmyslu 4.0.

Cílem spolupráce je umožnit Centru pokročilého leteckého a kosmického výzkumu založeného na Fakultě strojní získání znalostí a digitálních modelů – dvojčat moderních turbovrtulových motorů – pro výzkum individuálního monitorovacího systému provozu a prediktivní údržby letadlových motorů. ČVUT, které tímto získává příležitost, aby při výzkumu výrobních technologií budoucnosti zdokonalilo vzdělávání svých studentů, je vůbec první vysokou školou v regionu střední a východní Evropy, kterou si GE pro takto úzkou spolupráci vybrala.


Instalace zkušebního motoru v prostorách ČVUT

 „Jsem velmi rád, že to bude právě ČVUT, které se bude moci jako první vysoká škola na kontinentu zapojit do Predixu a stát se tak hybnou silou ve snaze o posunutí Evropy na novou úroveň produktivity,” zdůrazňuje Peter Stračár, prezident GE Europe.

„Spolupráce ČVUT a GE Aviation se odrazí nejenom ve výsledcích výzkumu, ale nabídne našim studentům i šanci, aby se aktivně zapojili do velmi zajímavých aktivit, které povýší jejich dosavadní studium na zcela nový stupeň,“ předpokládá rektor ČVUT Vojtěch Petráček.

Díky spojení speciálního softwaru GE a technického know-how ČVUT budou moci studenti v reálném čase zpracovávat terabyty dat z provozu a testování turbovrtulového motoru a porovnávat je s teoretickým modelem.

-HJ-
 Nomenklatura

Letecký průmysl
Vzdělávání a školství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: