Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Chladiče Hennlich je díky certifikaci nově možné použít i v dolech

Chladiče Hennlich je díky certifikaci nově možné použít i v dolech


04.06.2020

Průmyslové chladiče Hennlich, které firma vyrábí a dodává od roku 2015, získaly rozšířenou certifikaci ATEX M2. Nově je možné je použít také v hlubinných či povrchových dolech, kde se dá předpokládat výskyt výbušných plynů. Certifikaci získaly všechny chladiče Hennlich s výkonem až 100 KW.


Průmyslové chladiče Hennlich jsou nyní certifikované ATEX I M2 a jsou tak určené i pro výbušné prostředí dolů. (Zdroj: Hennlich)

Tomáš Holčák, vedoucí divize Hennlich Energy: „Certifikaci ATEX M2 jsme získali pro všechny naše standardně vyráběné průmyslové chladiče. Vytvořili jsme tak prakticky novou řadu chladičů. Ty se dají využít především v hlubinných či povrchových dolech při chlazení hydrauliky respektive kapalin strojů.“ 

Standardní řady průmyslových chladičů Hennlich tvoří chladiče s asynchronním motorem o výkonu od 1 až 500 kW, chladiče se stejnosměrným motorem o výkonu 1 až 50 kW a motorové chladiče s výkonem do 1000 kW. „Dodáváme také různá provedení chladičů včetně příslušenství i celé chladicí systémy,“ doplnil Tomáš Holčák.

Cerfitikace ATEX pro skupinu zařízení I kategorie M2 předpokládá použití chladičů Hennlich v podzemních částech dolů i na povrchu dolů, ve kterých se může vyskytovat důlní plyn nebo hořlavý prach. Tato certifikace počítá s tím, že chladiče budou v případě vzniku výbušné atmosféry vypnuty.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy společnosti.Nomenklatura

Energetické strojírenství
Inovace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: