Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Co nového čeká uživatele CAD řešení ZW3D 2021?

Co nového čeká uživatele CAD řešení ZW3D 2021?


21.12.2020

S koncem roku přichází nová verze ZW3D 2021, která nabízí spoustu vylepšení a pár nových funkcí, které uživatelům usnadní práci, ať už pracují z kanceláře, nebo z domu.

Nový modul ECAD umožňuje konstrukci elektronických obvodů. Nyní snadno navrhnete mechatroniku v jednom prostředí. Elektro konstruktér si tak může navrhnout obal elektroniky dle svých představ. Umožňuje import a export IDF formátu, což je neutrální formát pro výměnu informací mezi systémy pro návrh plošných spojů (ECAD) a mechanickými CAD systémy, jako je ZW3D apod.
 


Nový modul ECAD umožňuje navrhnout mechatroniku v jednom prostředí. (Zdroj: technology-support)

Nová funkce Základna s osami a osa základny umožní vkládat a vytvářet souřadné systémy tam, kde potřebujete, případně dát programátorovi informaci o nulových bodech. Dovolí vytvořit kartézský souřadný systém, ve kterém je možné vytvářet skici nebo pomůže při vytváření PMI kót.

Návrh skici je jedním ze stavebních kamenů CAD konstrukce, proto každé vylepšení může mít velký vliv na přehlednost a kvalitu vaší skici. Mezi vylepšené funkce v této oblasti patří například Automatická vazba odsazení, která při dobře definované skice vznikne automaticky. Dříve bylo nutné znovu vytvářet vazby, což byl velmi zdlouhavý a složitý proces, například při vytváření drážek pro těsnění apod. Dalšími prvky jsou nová popisová skica, vybarvené pole v uzavřené oblasti skici nebo přemístění celé skici přímo v jejím prostředí. Všechna tato vylepšení opět přispívají k efektivnější konstrukci vašich projektů.

Hledání příkazů je nová funkce umožňující rychlý přístup ke všem funkcím.

Mapa znaků je další nová funkce, která slouží k zaznamenání pracovního postupu a jeho následného použití, aniž byste museli opětovně vybírat a nastavovat parametry daných funkcí. Takto velmi rychle, efektivně a hlavně pokaždé stejně vytvoříte operace pro váš perfektní návrh.

Optimalizované plošné modelování nabízí křížový řez pro ořezání a sešití více povrchů najednou. Volba G2 pro je užitečná při použití prolnutí složitějších ploch. Nyní je k dispozici vyšší tolerance pro přesnější modelování.

Optimalizované funkce v tvorbě sestav umožňují hromadnou editaci atributů, vylepšenou editaci vazeb, novou kontrolu přesahů nebo vložení virtuálních komponent. Obzvlášť zajímavá funkce je vytvoření pojmenovaných skupin v sestavách obsahujících větší množství komponent, která velmi zjednoduší orientaci v sestavách.

 
Optimalizované funkce zjednodušují a zpřehledňují práci se sestavami. (Zdroj: technology-support)

Vylepšení tvorby výkresů – nová tabulka bodů a kót umožní vytvořit perfektní podklady pro výstupní kontrolu, která se může řídit těmito souřadnicemi, nebo také dobře poslouží pro doplnění podkladů technologického postupu s vyznačenými souřadnicemi dle potřeby. Nyní můžete k výkresu připojit libovolný externí soubor, tzv. OLE objekt, který doplní vaši výkresovou dokumentaci.

Jak je patrné z výše zmíněných vylepšení a novinek, změny cílí především na efektivnější a rychlejší používání a tvorby CAD dokumentace, což je v této době více než důležité. Pokud si chcete ZW3D CAD vyzkoušet, můžete si požádat o zkušební licenci, která je nově k dispozici na 60 dní zdarma.

Zdroj: Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy společnosti technology-supportNomenklatura

CAD/CAM/CAE/CIM

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: