Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Co takhle drink od Kuka robota barmana?

Co takhle drink od Kuka robota barmana?


02.09.2020

Díky speciálnímu příslušenství může neúnavný barman nalít až 20 sklenic piva za minutu – bez rozlití jediné kapky. V plně automatickém barmanském a míchacím systému připravuje robot Kuka nápoje přesně a spolehlivě stejně jako člověk.


Obr. 1. Plně automatický barmanský systém. (Foto: Kuka CEE)

Společnost Baier Engineering vyvinula první plně automatický mobilní barmanský systém na světě. Je výsledkem spolupráce s Aalen University a odborníky z nápojového průmyslu. Jako barman se používá robot KUKA KR 16 z řady KR CYBERTECH, který obsluhuje a vybírá platby. „Automatický barman je poutačem a profesionálem zároveň,“ uvádí Thomas Baier, zakladatel a generální ředitel Baier Engineering, když popisuje charakteristiky profesionálního robota.

Software a technologie pro barmanský systém jsou od Baier Engineering, robot od společnosti Kuka. Jakmile je objednávka zadána přes dotykovou obrazovku, robot uchopí příslušnou sklenici, kterou naplní a podá nápoj u přepážky. Koktejly, točené pivo, nealkoholické nápoje – nabízený sortiment lze individuálně programovat podle události. Platba se provádí pomocí speciálních čipových karet, které robot současně používá ke kontrole věku hosta.


Obr. 2. Robot KUKA v roli barmana, který připravuje koktejly. (Foto: Kuka CEE)

Výhody barmanského systému jsou jasné. Automatického člověka lze použít jako barmana nepřetržitě a bez ztráty výkonu. Ať už se jedná o tři dny na veletrhu nebo při noční směně na firemní akci. „Náš robot barman míchá koktejly a nalévá pivo přesně podle míry. Funguje to čistě, spolehlivě a efektivně,“ vysvětluje Baier. Barmanský systém je velmi mobilní, celý je umístěn na jednonápravovém přívěsu. Chlazené úložiště je integrované a je nutné pouze připojení ke zdroji energie. Díky konstrukci přívěsu je zajištěna také provozní bezpečnost. Robotický bar lze použít pro všechny druhy příležitostí - od cateringových akcí až po speciální oslavy a dokonce i festivaly.

Zdroj: Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy agentury Seteva.Nomenklatura

Automatizace, regulace
Zajímavosti ve vědě a technice

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: