Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Coboty jsou stále zajímavější také pro personalisty

Coboty jsou stále zajímavější také pro personalisty


29.12.2018

Společnost Universal Robots představila na konferenci HR v době R.U.R. možnosti využití kolaborativní robotiky personalisty, kteří pro své podniky hledají nové zaměstnance. Jednou z cest je pronájem kolaborativních robotů, které řeší jak aktuálně neobsazené pozice, tak potřebu rozšířit výrobu z důvodu rostoucích zakázek.

Česká republika je v současné době trhem s nejnižší nezaměstnaností a s nejvíce neobsazenými pracovními pozicemi v Evropě. Personální pracovníci i agentury zejména z průmyslových segmentů stále více řeší v rámci náboru zaměstnanců a agenturních pracovníků následující problémy:

  • nedostatečnou kvalifikaci kandidátů na vypsané pozice;
  • častou fluktuaci již ve zkušební době;
  • opakované proškolování nových pracovníků;
  • přetížení stávajícího personálu a nárůst úrazů a nemocí z povolání.

Za situace rychle rostoucích mezd a při započtení dalších nákladů spojených s náročným náborem a zaškolováním nových lidí začínají být celkové náklady na práci pro mnoho podniků neúnosné,“ řekl Pavel Bezucký, obchodní ředitel Universal Robots v České republice a na Slovensku. „Už i personalisté se dnes proto stále více zajímají o možnosti, jak na rutinní a nejméně atraktivní činnosti využít kolaborativní roboty a zaměstnancům přenechat zajímavější úkoly. Tím mohou vyřešit problémy s nedostatkem personálu a zároveň zvýšit celkovou produktivitu.“


„Nedostatek zaměstnanců nutí podniky zajistit kontinuitu výroby s pomocí robotů,“ uvedl na konferenci HR v době R.U.R. Pavel Bezucký, obchodní ředitel Universal Robots v České republice a na Slovensku.

Reálnou možností je dnes pronájem kolaborativních robotů s nulovými počátečními náklady, který řeší případnou nedostupnost investičních nákladů na automatizaci či jejich obtížné schvalování v nadnárodních korporacích. Jednou z alternativ je Personal Agency 4 Robots (PAR), která nabízí pronájem v rámci aktivit společnosti Amtech, distributora cobotů Universal Robots v ČR a na Slovensku. 

„V některých českých podnicích dnes situace dospěla tak daleko, že jsou rozhodnuti realizovat projekty robotizace bez ohledu na výši nákladů, jen aby zajistili kontinuitu své výroby,“ řekl Vít Pavelka z agentury Personal Agency 4 Robots (PAR). „Každopádně podle našich aktuálních propočtů se například náklady na pronájem cobota Universal Robots ve dvousměnném provozu vrátí již během prvních dvou let. Ve vícesměnných provozech je návratnost ještě rychlejší.“

Zdroj: tisková zpráva agentury Myr Communication

Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Automatizace, regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: