Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Desetileté výročí Rajapacku

Desetileté výročí Rajapacku


27.03.2018

Prodeje Rajapacku neustále rostou, i proto firma klade stále větší důraz na zákaznický servis i ekologii

Na český trh vstoupil Rajapack, evropská jednička v obalových materiálech, v roce 2007. A po 10 letech může jeho šéfka hrdě konstatovat, že se mu daří i v Česku. „Jen krabic ročně prodáme více než půl milionu kusů,“ říká generální manažerka Gabriela Fabiánová a druhým dechem dodává: „Těší nás to a zároveň zavazuje k tomu přemýšlet nad naší ekologickou zodpovědností.“ I proto tvoří už více než polovinu z 2 500 výrobků firmy Rajapack takzvané „zelené“ zboží.Šest milionů kartonových krabic za 10 let. Taková je prodejní bilance společnosti Rajapack v Česku.

Spočítali jsme, že bychom jimi bez problémů vydláždili cestu z Prahy do Paříže. Třikrát tam a zpátky,“ říká s trochou nadsázky Fabiánová. „A pokud by všechny naše prodané krabice v roce 2016 posloužily jako balíky, pak by každý čtvrtý balík doručený v tomto roce Českou poštou byl v obalu od Rajapack.“

Oslava 10. výročí fungování firmy, která je součástí evropské obchodní společnosti RAJA Group, se tak ponese v pozitivním duchu a pod heslem „10 let s vámi“. Firma odměňuje stávající, ale i nové zákazníky až do konce března 2018 v rámci akce Dárkománie. Podle výše objednávky zákazníci obdrží třeba sadu šperků Swarovski, elektrický gril nebo tablet.

Firma, která je součástí nadnárodní skupiny RAJA Group, měla v roce 2017 obrat 135,8 milionu korun a pochlubit se může 20 tisíci stálými zákazníky z oblasti B2B. „Daří se nám díky kvalitě a šířce naší nabídky a především díky perfektní komunikaci a zákaznické podpoře,“ vysvětluje Gabriela Fabiánová. „Naši zákazníci oceňují, že umíme poradit, jaký obalový materiál koupit, jak s ním pracovat a ve výsledku pak na balení zboží třeba i ušetřit.“

Rajapack si navíc uvědomuje, že při stále rostoucím objemu prodejů je velmi důležité přemýšlet nad ochranou životního prostředí. Proto klade důraz na ekologickou zodpovědnost a recyklaci materiálů, svým zákazníkům nabízí u všech typů nabízených obalů udržitelnou alternativu a ekologický přístup uplatňuje interně i v rámci firmy. Ostatně firma má certifikaci ISO 14001, která řeší právě environmentální management. 

Takzvaných „zelených“ produktů má Rajapack aktuálně v nabídce 51 %. Ekologická alternativa, tedy výrobek, který je recyklovatelný, zčásti, nebo úplně vyrobený z recyklovaných materiálů, biologicky odbouratelný a vyrobený v souladu s ekologickými zásadami, existuje u všech typů obalů. A to dokonce i u bublinkové folie. RAJAPACK navíc aktivně vzdělává i své zákazníky. Málokterý z nich například ví, že ekologická varianta je často i variantou nejvíce ekonomickou.

-MM-

Zdroj: Tisková zpráva.

Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Technologie zpracování pryže/ plastů
Montáže/ kompletace
Ekologie
Všeobecné strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: