Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Digitální průtokoměr na baterie odečítá mobil
Anotace
Digitální elektromagnetický průtokoměr Krohne Waterflux 2070 pracuje na baterii a umožňuje dálkové odečítání na mobilu nebo z internetu.

Digitální průtokoměr na baterie odečítá mobil


10.04.2007
Přední německý výrobce potrubních měřicích systémů Krohne Messtechnik z Duisburgu uvedl na trh revoluční elektromagnetický průtokoměr na vodu Waterflux 2070 s digitálním panelem a telemetrickým odečítáním mobilem. Spojuje výhody mechanických průtokoměrů s elegantním řešením jejich nevýhod – měří u velkých průměrů, v obou směrech proudění, při náhlých změnách tlaku, ve vodě s obsahem částic a bez filtrů. Umožňuje instalaci v místech vzdálených od síťového zdroje proudu napájením z NiMH baterií s min. životností 6 let a spotřebou energie 0,02 % proti běžným elektromagnetickým průtokoměrům. Senzory změn magnetického pole jsou uloženy v plastové výstelce, na níž se netvoří usazeniny. Předností je, že s rostoucím průměrem DN jejich cena neroste lineárně.
Vyrábí se v přírubovém provedení dle DIN a ANSI pro DN 50 – 600 a ve stavební délce dle ISO 13359 pro instalaci v jakékoliv poloze i pod zemí a pod vodou. Dovoluje až 4 měření za minutu s přesností +0,40 % (s nižší frekvencí měření roste přesnost a životnost baterie) a diagnostiku v souladu s OIML R49, EN 14154, ISO 4064 a MI-001. Hlásí poruchy senzoru, elektroniky, stav baterie a vysílá alarm stavu nouze. Senzory jsou spojeny kabelem s vestavěným modulem pro ukládání dat průtoku a jejich telemetrické vysílání přes GSM na nejbližší převaděč mobilní sítě pomocí SMS a GPRS s odečítáním na mobilním telefonu a internetu po celém světě.
Je určen pro použití na všechny druhy vod – pitnou, neupravenou, užitkovou, technologickou a odpadní v obtížně přístupných místech a u liniových vedení, kde je instalace spojení a zdroje síťového proudu neekonomická.
Nomenklatura

Technologie pro povrchové úpravy
Čerpadla/ armatury/ doprava tekutin
Hydraulika/ hydraulické prvky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: