Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Dostupný uchopovač pro náročné aplikace

Dostupný uchopovač pro náročné aplikace


20.11.2020

Společnost OnRobot, dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, představuje 2FG7, komplexní, dostupný, snadno použitelný, paralelní uchopovač k využití v čistých provozech. 2FG7 je navržen tak, aby společnostem všech velikostí umožnil rychlé nastavení uchopovacích aplikací, nasazení během několika minut a zvládnutí vysokého užitečného zatížení – i ve stísněných prostorech. Je ideální pro maloobjemovou výrobu o vysokém počtu sérií a poskytuje rychlou návratnost investic pro mnoho rozdílných aplikací, včetně obsluhy strojů, manipulace s materiálem a montáže.

„Naši zákazníci poptávají paralelní uchopovač, který zvládne užitečné zatížení více než 6 kg, bez kompromisu na jednoduchost použití, na kterou jsou u produktů OnRobot zvyklí. Spojením vysokého zatížení, funkčnosti a snadného programování v kompaktním provedení představuje 2FG7 výkonný uchopovač ihned připravený k téměř jakékoliv výrobě,“ říká Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot.


Paralelní uchopovač 2FG7 s certifikací IP67 je nejnovějším přírůstkem do sortimentu čistých a nehlučných uchopovačů OnRobot. (Zdroj: OnRobot)

Univerzální model 2FG7 s maximálním užitečným zatížením 11 kg, rozsahem vnějšího úchopu až 74 mm a uchopovací silou 20–140 N snadno zvládne těžké a objemné předměty. 2FG7 s rozměry (156 x 158 x 180 mm), menšími než u uchopovačů RG2 a RG6, avšak s větší výkonností, představuje ideální nástroj pro použití v malých pracovních buňkách, což je hlavním bonusem zejména v rušných výrobních zařízeních, kde je pracovní plocha vzácnou komoditou, a v aplikacích s omezeným manévrovacím prostorem.

Uchopovač umožňuje výrobcům všech odvětví rychlé a snadné nastavení uchopovacích aplikací díky hladké integraci s kompletní produktovou řadou OnRobot a s kolaborativními a lehkými průmyslovými roboty všech hlavních značek. Snadné použití umožnuje rychlé nasazení, výrazně snižuje potřebu vlastních dílů a zkracuje dobu návratnosti investic. Proces nasazení dále zjednodušují inteligentní funkce zpětné vazby, včetně detekce úchopu a detekce ztraceného úchopu.

Certifikováno pro čisté prostory

2FG7 představuje uchopovač připravený k výrobě tak, aby vydržel náročné výrobní podmínky a aplikace. Má certifikaci IP67 a rovněž ISO Class 5 pro čisté prostory vyžadovanou pro mnoho manipulačních aplikací ve farmaceutickém a hi-tech průmyslu. Rovněž vyhovuje normě ISO/TS 15066, pokud jde o hodnocení rizika pracovišť s kolaborativními roboty.


Nový uchopovač patří mezi dostupné a snadno použitelné produkty typu Plug and Produce, které jsou k dispozici ihned po vybalení. (Zdroj: OnRobot)

Srdcem 2FG7 je elektromotor poskytující řadu výhod oproti pneumatickým uchopovacím systémům. Uživatelé 2FG7 mohou snadno programovat nastavení síly, rychlosti a zdvihu pomocí intuitivního softwarového rozhraní. Protože umožňuje rychlé a snadné úpravy nastavení v závislosti na manipulovaných částech, je uchopovač ideální pro výrobu vysokého počtu malých produktových sérií.

Přesný elektromotor poskytuje uchopovači přesnost polohy prstu s citlivostí 0,1 mm a rychlost úchopu 200 mm/s. Flexibilitu v široké škále aplikací zajišťuje schopnost koncových uživatelů přesně nastavit rozsah, tlak a polohu prstů. Pneumatické uchopovače naproti tomu poskytují jen omezené řízení síly s nízkou přesností s pomocí nastavení tlaku vzduchu. Pneumatické systémy dále neposkytují možnosti inteligentní detekce úchopu a mohou negativně ovlivnit kvalitu vzduchu uvolňováním nečistot do pracovního prostředí.

Zdroj: Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy agentury Myr.Nomenklatura

Automatizace, regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: