Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Dvě pobočky v Německu a nové laserové stroje na prestižních veletrzích

Dvě pobočky v Německu a nové laserové stroje na prestižních veletrzích


16.04.2018

Klíčový plán vzestupu mezinárodní firmy 4ISP na německy mluvících trzích se vydařil. Výhradní distributor vláknových řezacích laserů HSG pro Německo a prodejce pro Holandsko firma 4ISP je od podzimu loňského roku vlastníkem dceřiné německé firmy 4ISP GmbH se dvěma pobočkami u Mnichova a u Düsseldorfu se sídlem v Lupburgu.

Firma se otevřením dvou poboček s vlastními showroomy v Německu od ledna tohoto roku rozjela naplno, a to včetně technického zázemí a obchodního teamu. Její předpokládaný obrat by již v prvním roce měl dosáhnout 2,92 milionů Eur. Klíčovým sortimentem pro německy hovořící trh jsou vláknové lasery HSG, holandské značkovací a řezací CO2 lasery BRM a nejvyšší řady značících laserů a frézky Relicut. Celkový obrat firmy v roce 2017 přesáhl 4,5 oproti 2,3 milionům Eur v roce 2016. Navýšení obratu ale rozhodně není největším úspěchem firmy. Mezi největší mezníky loňského roku patřil společný projekt 4ISP s americkou firmou Autodesk, jeho následná prezentace v samostatném pavilonu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně a společný vstup na čínský trh. Dále pak položení základního kamene největšího show roomu ve střední Evropě Eurazio v Modleticích u Prahy nebo první celoevropské setkání prodejců HSG vláknových laserů. Toho se zúčastnili zástupci prodejců z Itálie, Španělska operujícího v Portugalsku a Francii, Maďarska, Holandska, Polska, Německa a České republiky.

„Naše společnost 4ISP má za sebou velmi úspěšný rok. Pozitivně se dá kromě úspěchů na německy mluvících trzích hodnotit také vstup na rusky hovořící trh, konkrétně Ukrajinu a pobaltské státy. Pro rok 2018 předpokládáme menší přesah prodejů mimo již zavedené státy, ale primárně se budeme orientovat na kvalitu již rozjetých trhů. V současné době jsou pro nás nejdůležitější rovněž vnitřní pravidla, marketing a jednotná komunikace všech prodejců. Jelikož růst znamená změny zejména ve vnitřní struktuře firmy,“ uvádí Carl Fruth, jednatel společnosti 4ISP. „Světově známá značka laserů HSG je i v Evropě čím dál více populární, a proto je nutné dbát na její kvalitu propagace. Z toho důvodu jsme v prosinci 2017 svolali první celoevropské setkání prodejců HSG vláknových laserů. Výměna informací, zkušeností, a hlavně seznámení se bylo přínosné pro všechny. Našim zákazníkům můžeme slíbit, že v letošním roce tyto stroje potkají na mnoha veletrzích v řadě evropských států. Firma 4ISP stroje ze svého sortimentu představí v Nizozemí, 2x Polsku, 2x Německu, na Slovensku, 3x v Čechách a Lotyšsku. Předpoklad obratu 4ISP pro rok 2018 se pohybuje kolem hodnoty 7,5 mi.l Eur,“ dodává Carl Fruth.


Petr Tůma,Dagmar Smrčinová, Carl  Fruth, Michael Jay Spellman

Od roku 2016 avizuje firma 4ISP otevření největšího prodejního a předváděcího centra Eurazio na lasery a CNC stroje v Evropě. Současný pohled na stavební pozemek skýtá již kompletní konstrukci budovy a stavební firma předpokládá její úplné dokončení do konce prvního pololetí roku 2018. Slavnostní otevření proběhne v létě 2018, provizorní provoz předváděcího centra bude zahájen od dubna tohoto roku.

Největší předností firmy 4ISP je zákaznicky orientovaný servis. Firma svým zákazníkům řádně ukazuje stroje, a to ve vícero variantách a dopřává jim dostatečný čas si produkci v showroomu či na zapůjčených strojích vyzkoušet. Poté nabízí následný servis. Na základě této zkušenosti vznikl i nápad na rozsáhlý projekt Eurazio. Zákazníci zde naleznou více než padesát typů CNC průmyslových laserů, frézek a dalších strojů. 4ISP v něm nabídne možnost vyzkoušet si vlastní materiály na konkrétních strojích, aby s výběrem vhodného stroje co nejlépe uspokojili potřeby zákazníka. Těmi jsou malé kovovýroby i velké průmyslové podniky.

-KG-

Zdroj: Tisková zpráva.

Zpracováno redakcí. Nomenklatura

Výzkum/ vývoj
Technologie spojování/ dělení materiálů
Nekonvenční technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: