Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Dvousložkové chladicí mazivo pro třískové obrábění

Dvousložkové chladicí mazivo pro třískové obrábění


08.12.2006
Společnost Rhenus Lub přichází na trh s dvousložkovým chladicím mazivem r.meta R-FLEX, se kterým lze dosáhnout optimálních výsledků z hlediska výkonu obrábění i životnosti maziva a nástrojů. Obě složky – r.meta R-FLEX lub je podíl účinný pro mazání, r.meta R-FLEX em je paket emulgátoru – mohou být podle požadovaného mazacího účinku smíchány v různé koncentraci do jedné základní emulze. Díky tomu je možné optimálně brousit nebo třískově obrábět hliníkové slitiny, neželezné kovy, lité materiály i téměř všechny oceli až k houževnatým legovaným typům.
Kromě optimálního řezného výkonu se toto chladicí mazivo vyznačuje výborným proplachovacím účinkem. V procesu obrábění dochází k minimální tvorbě pěny i při měkké vodě pro míchání, dobrá je i prostupnost filtry. Dlouhá životnost, vysoká stabilita a velká odolnost proti cizím přísadám umožňují v praxi bezpečné použití tohoto dvousložkového chladicího maziva. Mazivo neobsahuje chlororganické sloučeniny, nitrit a sekundární aminy.
Již při nízké koncentraci obou složek pod 2 % se dosahuje velmi dobrých výsledků obrábění. Kromě toho jsou nízké dodatečně přidávané koncentrace po dobu použití. To snižuje výrobní náklady.Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: