Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Dýchacího přístroj pomůže pacientům s Covid-19

Dýchacího přístroj pomůže pacientům s Covid-19


20.07.2020

Tým z cardiffského závodu společnosti Panasonic Manufacturing vyrobil 80 prototypů dýchacích přístrojů, které pomáhají hospitalizovaným pacientům trpícím onemocněním Covid-19. Nouzový dýchací přístroj typu CPAP (s kontinuálním přetlakem v dýchacích cestách) společně navrhli lékař Rhys Thomas z nemocnice Glangwili v Carmarthenu a Maurice Clarke ze společnosti CR Clarke & Co. Zaměstnanci výrobního závodu Panasonic pak pracovali s maximálním nasazením, aby vyhověli žádosti velšské vlády a zajistili výrobu prototypů nutných ke schválení regulačním úřadem a ke klinickým zkouškám.

Zařízení získalo předběžné schválení regulačního úřadu pro léky a zdravotnické produkty, který spadá pod Ministerstvo zdravotnictví a sociální péče. Úřad zodpovídá za regulaci veškerých léků a lékařských produktů používaných ve Spojeném království. V současnosti probíhají klinické zkoušky a závod Panasonic je připraven v případě potřeby vyrobit dalších 1 000 jednotek.

Jednotky CPAP zajišťují pacientům s koronavirem přívod okysličeného vzduchu kontrolovaným přetlakem a pomáhají zvýšit hladinu kyslíku v krvi. Dýchací přístroj přispívá ke snížení počtu pacientů vyžadujících invazivní mechanickou ventilaci na jednotkách intenzivní péče.

Na čtyři stovky zaměstnanců závodu Panasonic se podílely na zdokonalení konstrukce tohoto přístroje a zajistilo pořízení nezbytných součástek a výrobu. Tým složený ze zaměstnanců divize Mobile Solutions Business, která vyrábí odolné notebooky a tablety, a divize Home Appliance Division, vytvořil novou výrobní linku na jednotky CPAP během dvou dnů. Prototypy vyrobili a dodali během pouhých tří týdnů od přijetí žádosti o pomoc.

Oslovili jsme velšskou vládu s dotazem, jestli by nebylo pro naše dovednosti a zařízení v současné obtížné době nějaké využití. Odpovědí byla žádost na výrobu prototypů dýchacích přístrojů. Tým pracoval na funkčním řešení o státních svátcích i víkendech. Lidé z různých oborů spojili své síly a znalosti. Jsme připraveni tyto přístroje vyrábět sériově, ale samozřejmě doufáme, že to nebude třeba,“ říká Robert Blowers, ředitel divize Panasonic Home Appliance.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy společnosti.Nomenklatura

Všeobecné strojírenství
Strojírenství v lékařství
Inovace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: