Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Elektrická budúcnosť DTM

Elektrická budúcnosť DTM


09.11.2020

Schaeffler je novým partnerom pre inovácie v sérii DTM (Deutscher Tourenwagen-Master, Nemecký šampionát cestných vozidiel) a ako preferovaný technologický partner prispieva k elektrifikácii DTM systémami elektrického pohonu a technológiou steer-by-wire.

 
Demonštračné vozidlo má s 880 kW výkon takmer 1 200 PS.

V rámci posledného pretekárskeho víkendu DTM 2020 Schaeffler prezentuje, ako bude vyzerať budúcnosť DTM: je zelená a elektrická. Ako nový partner pre inovácie série DTM predstavila spoločnosť  Schaeffler spolu so zastrešujúcou organizáciou ITR (Internationale Tourenwagen Rennen e.V.) na Hockenheimringu demonštračné vozidlo, ktoré disponuje  štyrmi pohonmi od spoločnosti Schaeffler napájané elektrickou batériou, jeden pre každé koleso, a je vybavené technológiou steer-by-wire Space Drive. S prototypom jazdí pilot formuly E Daniel Abt a dvojnásobný šampión DTM Timo Scheider, ako aj ambasádorka značky Schaeffler Sophia Flörsch.

 
Spolupráca je dokladom priekopníckeho a inovačného ducha Schaeffler.

„Tešíme sa na toto partnerstvo“, hovorí Matthias Zink, člen predstavenstva za Automotive Technologies v Schaeffler. „Naše inovatívne technológie elektrického pohonu prinášajú víťazstvá vo formule E už od roku 2014 a v súčasnosti sa už používajú aj v sériovo vyrábaných vozidlách. Spolupráca je dokladom priekopníckeho ducha a inovačnej sily a podčiarkuje našu ambíciu formovať ako technologický partner pokrok, ktorý hýbe svetom.“

 
Schaeffler prispieva k elektrifikácii DTM systémami elektrického pohonu.

Demonštračné vozidlo má výkon takmer 1 200 PS

Demonštračné vozidlo, ktoré jazdí na Hockenheimringu, má s 880 kW výkon takmer 1 200 PS, čo je takmer dvojnásobne viac, ako majú súčasné vozidlá DTM (vyše 450 kW). Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosiahne za 2,4 sekundy a je tak približne o 0,4 sekundy rýchlejšie ako súčasné vozidlo Schaeffler BMW M4 DTM. Vozidlo disponuje technológiou steer-by-wire  Space Drive, ktorá sa už v motoristickom športe osvedčila, ako aj integrovanou reguláciou jazdnej dynamiky pre riadenie štyroch motorov. Vo svojej funkcii vývojovej platformy pre elektrické DTM sú na rok 2021 plánované vystúpenia v rámcovom programe DTM. Od roku 2023 by potom DTM mohla byť plne elektrickou pretekárskou sériou. 

-MG-

Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy společnosti SchaefflerNomenklatura

Automobilový průmysl
Převody/pohony/ložiska/spojky
Elektrotechnika a regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: