Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Finanční ředitel roku 2005
Anotace
František Lambert je ve své současné funkci od roku 2003. Předtím pracoval jako generální ředitel Tajmac-ZPS a ještě dříve jako finanční ředitel v Kovosvitu Sezimovo Ústí.

Finanční ředitel roku 2005


10.08.2006
Nejlepším finančním ředitelem za rok 2005 se stal František Lambert z České televize. V internetové anketě, kterou uspořádal Klub finančních ředitelů, o tom rozhodli odborníci z oblasti financí. Druhé místo obsadil finanční ředitel České spořitelny Dušan Baran, třetí skončil Milan Bláha ze Škoda Machine Tools.
František Lambert byl nominován za zavedení nových pravidel ekonomického řízení, snížení pohledávek a finanční stabilizaci ČT. Podle něj však pohledávky nebyly hlavním problémem ČT. Lambert, který přišel do České televize v druhé polovině roku 2003, za hlavní problémy označil deficit mezi investicemi a odpisy ve výši více než 700 milionů korun Kč (technika byla odepsaná z 90 %), přibližně 800 milionů korun ztráty za předchozí dva roky a výhled na další třísetmilionovou ztrátu s nutností vzít si na ni úvěr. „To vše mělo společný jmenovatel: nekvalifikované finanční řízení. Stejným problémem byla i skutečnost, že nikdo nebyl schopen říct, jak se z této situace dostat,“ uvedl nejlepší český finanční ředitel.
Lambertovi se podařilo otočit vysoce ztrátové hospodaření do vyrovnaného během jediného roku. „Dokázali jsme, že ČT je finančně řiditelná a financovatelná. A to jsme rozšířili vysílání ze dvou na čtyři programy,“ poznamenal.


Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: