Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Firma Mikov koupila výrobce ručního nářadí Narex Bystřice

Firma Mikov koupila výrobce ručního nářadí Narex Bystřice


16.01.2019

Český výrobce nožířského zboží, kancelářské techniky a průmyslových spojovačů Mikov (o němž jsme psali reportáž ve vydání MMPS č. 12/2016 - pozn. redakce) rozšiřuje záběr svého podnikání akvizicí výrobce truhlářských a řezbářských nástrojů, šroubováků a ručního nářadí Narex Bystřice.

„Sortiment firmy Narex Bystřice vhodně doplňuje portfolio výrobků Mikova, zejména průmyslových spojovačů, nářadí pro truhláře, hřebíků a hřebíkovačů. Navíc pak kompatibilní strojní a technologické vybavení s Mikovem umožní větší efektivitu výroby nožů i nářadí,“ řekl Karel Ježek, ředitel firmy Mikov.

Mikov i Narex Bystřice jsou firmy s dlouhodobou tradicí a zvučným jménem v Česku i vzahraničí. Kořeny firmy Mikov sahají až do 18. století, kdy začala v severočeských Mikulášovicích v srdci Českého Švýcarska první průmyslová výroba nožířského zboží. Firma v Bystřici pak v letošním roce oslaví 100 let od okamžiku, kdy zdejší podnikatel Václav Richter položil základ podniku na výrobu nástrojů na obrábění dřeva.

„Tradice obou firem nás zavazuje k tomu, abychom ke společné budoucnosti přistupovali zodpovědně a dokázali díky ní ještě více rozšířit dobré jméno českého průmyslu doma i v zahraničí,“ dodal Karel Ježek.

Firma Mikov, která i po akvizici Narexu Bystřice zůstává plně ve vlastnictví českého kapitálu, bude nyní schopna svým zákazníkům nabízet nejen komplexní nabídku nožířského zboží, kam patří legendární Rybička nebo vyhazovací nůž Predator, ale i nářadí a nástroje pro dřevovýrobu.

Nově vzniklý společný podnik s více než 200 zaměstnanci plánuje tržby převyšující 300 milionů korun ročně, z nichž většinu vygeneruje export do zahraničí.

Zdroj: Tisková zpráva Mikov

Zpracováno redakcí
 Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: