Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Flexibilní regálový systém pro uskladnění ojetých vozidel

Flexibilní regálový systém pro uskladnění ojetých vozidel


26.03.2018

Španělská firma Desguace Alarcón provozující autovrakoviště rozšířila své kapacity pro uskladnění ojetých vozidel využitím konzolových regálů od společnosti OHRA. Čtyřicet regálů ve venkovním skladu, přičemž na každém z nich může být uskladněno šest osobních vozidel vážících až 1 600 kg, nabízí nyní prostor pro další rozvoj podniku. Ze všeho nejvíc přesvědčila flexibilita zavěšených, výškově přestavitelných konzolových ramen: Nejenže díky nim lze podle potřeby kdykoliv upravit výška regálů, ale ty jsou navíc poddajné při nárazu, čímž chrání regál i uskladněná vozidla před poškozením.

Na mnoha autovrakovištích se dodnes skladují ojetá vozidla jednoduše stohováním v několika patrech nad sebou. To s sebou nese nejen vyšší riziko s ohledem na bezpečnost a ochranu zdraví při práci, ale znemožňuje to také cílený přístup k určitému vozidlu. Firma Desguace Alarcón se proto rozhodla použít konzolové regály od společnosti OHRA: Osobní vozidla se usazují na třech úrovních na dvě konzolová ramena dlouhá vždy 1 800 mm. Přístup ke každému vozidlu je tak kdykoliv možný bez nutnosti stohovat je někam jinam, a to i když je umístěno úplně dole.Důležitým důvodem pro firmu Desguace Alarcón, proč použít regály od lídra evropského trhu s konzolovými regály, byla stabilita a kvalita konstrukce: Všechny nosné prvky regálů jsou vyrobeny z plnostěnných ocelových profilů válcovaných za tepla. Ty jsou zárukou vysoké nosnosti regálů a větší bezpečnosti během náročného pracovního dne, protože oproti komponentům vyrobeným z plechových profilů, nabízejí plnostěnné ocelové profily ochranu před poškozením.

Absolutním pozitivem regálového systému je pro firmu Desguace Alarcón navíc i to, že se jednotlivá ramena zavěšují ve stomilimetrovém rastru do regálového stojanu a nic se nespojuje šrouby. To jednak ulehčuje montáž, jednak lze dodatečně konzolová ramena také rychle a bez použití nářadí upravit podle měnících se požadavků na výšku regálu.

-OM-

Zrdoj: Tisková zpráva OHRA.

Zpracováno redakcí.

 Nomenklatura

Logistika/ manipulační/ dopravní technika
Automobilový průmysl
Stavebnictví & Strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: