Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Fond Hennlich rozdělil neziskovkám v Litoměřicích 100.000 korun

Fond Hennlich rozdělil neziskovkám v Litoměřicích 100.000 korun


23.07.2020

Dárcovský fond Hennlich rozdělil mezi 14 neziskových projektů mladých lidí z Litoměřic částku 100.800 korun. Letošní vyhlášení výsledků a předání finančních prostředků ovlivnila situace kolem koronaviru a proto se uskutečnilo pouze na dálku, korespondenčně. Dárcovský fond Hennlich dlouhodobě podporuje neziskové aktivity mladých lidí žijících nebo studujících v Litoměřicích, kde firma sídlí. Za 16 let fungování podpořil 245 projektů částkou přes 1,2 miliónu korun.

Pavel Šumera, ředitel společnosti Hennlich: „Chod celé společnosti v posledních měsících ovlivnila pandemie koronaviru. Stihli jsme zpočátku roku standardně vyhlásit nové grantové kolo našeho fondu. Koronavirus však zasáhl do vyhlášení výsledků. Držím palce všem organizátorům podpořených projektů, aby se jim podařilo vše zrealizovat dle jejich představ.

O finanční podporu z Dárcovského fondu Hennlich se v letošním 16. grantovém kole programu „Litoměřice – live city jsi ty“ přihlásilo 17 neziskových projektů. Celkově jednotlivci a organizace žádali o téměř 133.000 korun. „Odborná komise vybrala nakonec 14 projektů, které podpoří částkou 100.800 korun,“ uvedla Kateřina Valešová, ředitelka Ústecké komunitní nadace, která Dárcovský fond Hennlich spravuje.

Za 16 let fungování podpořil Dárcovský fond Hennlich 245 neziskových projektů mladých lidí žijících či studujících v Litoměřicích částkou 1,2 milionu korun. Také letos mohli mladí lidé mezi 15 a 25 roky věku žádat o podporu na své projekty až do výše 8000 korun. Nyní mají rok na realizaci svých projektů.

Dárcovský fond Hennlich založila v roce 2005 litoměřická společnost Hennlich. Fond si v rámci programu „Litoměřice – live city jsi ty“ klade za cíl podporovat aktivitu mladých lidí ve věku od 15 do 25 let žijících či studujících v Litoměřicích. Fond každoročně vyhlašuje otevřená grantová kola, ve kterých se mohou zájemci přihlásit se svými nápady a projekty o finanční podporu. Správcem peněz fondu je nejstarší česká komunitní nadace, Ústecká komunitní nadace, která má se získáváním a následným přerozdělováním peněz na podobné projekty mnohaleté zkušenosti.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy společnosti.Nomenklatura

Financování stroj. výroby/Podniková ekonomika
Management a řízení

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: