Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Grafické tabule pro štíhlou výrobu

Grafické tabule pro štíhlou výrobu


19.05.2016

Speciální tabule s grafickým znázorněním pro systém Lockout/Tagout výrazně snižují čas potřebný na vyhledání správných nástrojů na pracovišti.

Problémem mnoha tabulí s grafickým znázorněním (či pracovních kontrolních tabulí) bývá, že je v nich plno zmatků. Tabule společnosti Brady se však vždy vyrábí na zakázku, takže uživatelé si předem objednávají to, co potřebují – čímž se eliminují obvyklá vrtání dalších otvorů na místě nebo vystřihování stínů nástrojů.
 
Když se systém Lockout/Tagout používá správně, snižuje se počet nehod během zásahů do stroje tím, že stroj izoluje od přívodů elektrické energie. A právě tabule s grafickým znázorněním systému Lockout/Tagout mohou pomoci uzamykací zařízení a zámky snadno distribuovat a rovněž oznamovat postupy a platná pracovní povolení, projekty údržby a odpojení energií.


Tabule Brady napomáhají přehlednosti a bezpečnosti výroby.
 
Tabule Brady taktéž snižují čas potřebný na vyhledání správných nástrojů na pracovišti –  i když se nástroj používá, tabule s grafickým znázorněním zobrazují barevný obrys nástroje, který okamžitě ukazuje, kde se nástroj obvykle skladuje. Systém je v naprostém souladu se zásadami štíhlé výroby.

-DH-

Zdroj: Tisková zpráva MEPAX

Zpracováno redakcí MM Průmyslové spektrumNomenklatura

Štíhlá výroba a logistika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: