Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Gühring Sulkov vítězem EMAS Award ČR za rok 2006
Anotace
Na fotografii (zleva) Herbert Aichinger, EU Commission – Directorate General Environment, Miloslav Tříska, představitel vedení pro EMS společnosti Gühring a Oldřich Bosman, jednatel společnosti.

Gühring Sulkov vítězem EMAS Award ČR za rok 2006


02.02.2007
Na sklonku loňského roku byla společnosti Gühring, s. r. o., cena EMAS Award 2006 za Českou republiku. Předávání cen se konalo v řeckých Athénách a byli zde vyhlášeni vítězové jednotlivých zemí v rámci Evropské unie. Letošní rok byla hodnoticím kritériem nejlepší komunikace o EMAS a její přispění k životnímu prostředí: forma environmentálního prohlášení, způsoby komunikace s občany, způsoby komunikace o aspektech výrobků a nové formy šíření EMAS veřejnosti. Společnost Gühring byla vyhlášena vítězem EMAS Award 2006 za ČR v kategorii velkých organizací (nad 250 zaměstnanců). Cenu předával pan Herbert Aichinger, zástupce EU Commission – Directorate General Environment, udílení byl přítomen také řecký ministr životního prostředí George Souflias, zástupci ministerstev v životního prostředí většiny států Evropské unie a dalších organizací pro životní prostředí.
EMAS je nástrojem řízení pro firmy a další organizace, určeným pro hodnocení a zlepšení celkového vlivu činností organizací na životního prostředí a poskytování příslušných údajů veřejnosti a jiným zúčastněným stranám. V ČR je popsán formou „Pravidel k zavedení systému řízení podniků a auditu z hlediska ochrany životního prostředí“ vydaných MŽP ČR na základě usnesení vlády ČR č. 640 dne 19. 6. 2002, navazujících na Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 761/2001 ze dne 19. 3. 2001. Společnost Gühring, s. r. o., je členem mezinárodního koncernu, jednoho z největších světových výrobců řezných nástrojů a nástrojových systémů. Tradice koncernu je více než stoletá a v současnosti má zastoupení v 50 zemích světa. Česká pobočka v Sulkově byla založena v roce 1993 a má cca 300 zaměstnanců.


Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: