Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Hadice na vodík Polyflex

Hadice na vodík Polyflex


15.09.2020

Flexibilní a vysoce výkonné řešení založené na nové normě ISO 19880-5 kombinuje bezpečnost a prodloužený životní cyklus.

Divize Polyflex společnosti Parker Hannifin, výrobce pohybových a řídicích technologií, oznámila uvedení nové hadice na vodík Polyflex 2240P-04V32 HT-P vyvinuté speciálně pro vysokotlaké doplňování vodíku do elektromobilů poháněných palivovými články. Tyto hadice splňují normu ISO 19880-5 a umožňují rychlé doplňování paliva při nízkých teplotách až -40°C.


Nová hadice na vodík Polyflex 2240P-04V32 HT-P je vybavena vnitřním jádrem s vysoce výkonnou termoplastickou trubicí, která je chráněna čtyřmi vrstvami vysokopevnostní drátěné výztuže. Díky širokému rozsahu provozní teploty -40 °C až +85 °C, vysoké čistotě a extrémně nízké míře prostupu je hadice velmi vhodná pro použití na výdejních stojanech třídy tlaku H70. (Zdroj: Parker Hannifin)

Hadice na vodík Polyflex má jmenovitý vnitřní průměr 6,4 mm a minimální poloměr ohybu 150 mm. Hlavní pracovní tlak 875 barů umožňuje výrobcům výdejních stojanů překonat omezení pomalého a nízkotlakého doplňování vodíku. Tyto hadice zajišťují bezpečné a flexibilní vysokotlaké spojení mezi výdejním stojanem a osobním automobilem. Hadice na vodík prošla tlakovými zkouškami dle H70, zejména v souladu s normou ISO DIS 19880-5, a díky tomu je vhodnou volbou pro provozovatele, kteří na čerpacích stanicích pracují za proměnlivých a nepředvídatelných provozních podmínek.

„Výrobci výdejních stojanů a jejich současní konstruktéři požadují robustní řešení, která zajišťují 100% bezpečnost, snadno použitelný design a prodlouženou životnost,“ říká Alexander Hertje, manažer rozvoje trhu divize Polyflex společnosti Parker. „Společnost Parker neustále rozvíjí svou nabídku hadic a souvisejících produktů tak, aby uspokojila stále náročnější výzvy zítřka. Nová hadice pro plnění vodíku má vylepšená měřítka výkonnosti při delším životním cyklu,“ dodává Hertje. „Její malý poloměr ohybu umožňuje prostorově úsporné instalace, zatímco vysoká rezistence proti otěru spolu s krytem vysoce odolným proti ozónu a UV záření podporují venkovní nasazení a snižují riziko problémů souvisejících s otěrem a praskáním krytu.“

-MH-

Zdroj: Tisková zpráva agentury Aetna pro Parker Hannifin. Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Inovace
Automobilový průmysl
Ekologie
Hydraulika/ hydraulické prvky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: