Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> HCN-5000 - ideální řešení pro velké série obrobků a těžké obrábění

HCN-5000 - ideální řešení pro velké série obrobků a těžké obrábění


24.04.2019

Horizontální obráběcí centrum Mazak HCN-5000 je ideálním řešením pro dosažení vynikajícího výkonu, přesnosti a spolehlivosti pro výrobu velkých sérií obrobků pomocí modulárních automatizačních řešení.
 
Stroj má velký pracovní prostor pro obrábění v kombinaci s vysokorychlostním vřetenem a rychloposuvy 60 m / min, poskytuje nejlepší výkon ve své třídě pro obrábění velkých obrobků z různých materiálů, od ocelí po neželezné kovy.
 
Ideálně se hodí pro uživatele strojů pracující s velkými obrobky, jaké jsou v leteckéma energetickém průmyslu, stroj má maximální průměr obrobku 800 mm a výšku 1000 mm. Dodává se standardně s dvoupaletovým výměníkem s velmi tuhou  paletou 500 mm x 500 mm.


Horizontální obráběcí centrum Mazak HCN-5000 je ideálním řešením pro dosažení vynikajícího výkonu, přesnosti a spolehlivosti pro výrobu velkých sérií obrobků pomocí modulárních automatizačních řešení.
 
Extrémně rychlé obrábění je umožněno vysokorychlostním vřetenem s integrovaným motorem, s vysokým kroutím momentem kuželem 40, s maximálními otáčkami 18 000 ot./min a s 40% ED trvalým zatížením 35,0kW. Kromě toho je stroj schopen rychlé výměny nástrojů s časem nástroj za nástroj 2,6 sekundy. Stroj je vybaven řídícím systémem Mazak SmoothG nebo alternativně SmoothC pro snadné programování a ergonomický design, který je přátelský k obsluze.
 
HCN-5000 je standardně vybaven zásobníkem pro 40 nástrojů s možností rozšíření až na 160 nástrojů a lze jej bez problémů kombinovat se systémem MPP (Multiple Pallet Pool) společnosti Mazak. MPP je kompaktní vícenásobný zásobník palet, který pojme 10 až 16 palet až do maximální velikosti obrobku, ideální pro výrobce vyžadující bezobslužnou výrobu s co nejmenší podlahovou plochou. Stroj je navíc připraven k automatizaci pro použití se systémem PALLETECH společnosti Mazak.
 
Zdroj: Tisková zpráva

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: