Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Hennlich vyrobil nejdelší plnicí hubici, měří 25 metrů

Hennlich vyrobil nejdelší plnicí hubici, měří 25 metrů


04.09.2020

Nejdelší plnicí hubici, která měří přes 25 metrů, sestrojila litoměřická strojírenská společnost Hennlich. Zařízení určené na nakládku velkých nákladních lodí směřuje do Maroka ke společnosti OCP, jednomu z největších světových výrobců fosfátů. Společnost OCP bude zařízení využívat na nakládku lodí v přístavu ve městě Casablanca. 


Nejdelší plnicí hubici, která měří přes 25 metrů, sestrojila litoměřická strojírenská společnost Hennlich. Zařízení určené na nakládku velkých nákladních lodí směřuje do Maroka společnosti OCP, jednomu z největších světových výrobců fosfátů.

Pavel Uxa, ředitel divize Hennlich Engineering společnosti Hennlich: „Plnicí hubice s integrovaným filtrem je se svými více než 25 metry zatím suverénně nejdelším zařízením, jaké jsme v Litoměřicích vyrobili. Plnicí výkon zařízení je 1500 tun za hodinu. Za pouhou minutu by tak naše nakládací hubice naplnila dvě nákladní Tatry 815. Průměr tubusu plnicí hubice je pak 60 centimetrů.

Plnicí hubice má integrovaný filtr, což je při této velikosti a délce zařízení pro litoměřickou společnost také vůbec poprvé. „Plnicí hubice v Litoměřicích vyrábíme již 21 let. V minulosti jsme vyrobili například podobné zařízení pro tehdy největší společnost světa, petrolejářskou firmu Exxon Mobile, která jej instalovala v přístavu v Kataru,“ doplňuje Pavel Uxa.


Nejdelší plnicí hubici, která měří přes 25 metrů, sestrojila litoměřická strojírenská společnost Hennlich. Zařízení určené na nakládku velkých nákladních lodí směřuje do Maroka společnosti OCP, jednomu z největších světových výrobců fosfátů.

V současné době Hennlich testuje o něco kratší plnicí hubici, která měří 24 metrů a je druhým nejdelším zařízením v historii firmy. „Jde o speciální zařízení s lopatou určené pro vysokorychlostní nakládku lodí. Toto zařízení vyrábíme pro stejného zákazníka,“ dodal Pavel Uxa.

Společnost Hennlich je průmyslovým technickým distributorem především pro průmysl. Vyrábí ale také vlastní výrobky jako jsou právě plnicí hubice, ale také mlžná děla pro potlačení prašnosti, speciální manipulátory pro montáž leteckých motorů a další. Velké množství těchto zařízení firma vyváží, například do Kolumbie, Peru, Ruska, Izraele a dalších zemí.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy společnosti Hennlich.Nomenklatura

Nekonvenční technologie
Všeobecné strojírenství
Inovace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: