Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Hyperturn 45 pro ještě větší prostror a flexibilitu

Hyperturn 45 pro ještě větší prostror a flexibilitu


05.12.2018

Pro získání většího pracovního prostoru, větší oběžné kružnice revolveru pro integraci 16polohového revolveru a většího zdvihu osy Y o +/-40 mm byla u stroje Hyperturn 45 zcela inovována konstrukce lože a saní. Stroj zůstává i nadále kompaktní, 72° šikmé lože však dokonale podporuje ergonomii práce a optimální odvod třísek.
 
Vysoce výkonný soustruh pro úplné obrábění
Se dvěma vřeteny a dvěma revolvery lze úsporně obrábět komplexní díly.


Coby základní model řady Hyperturn přesvědčuje nový HYPERTURN 45|G3 větší vzdáleností vřeten 760 mm pro bezkolizní obrábění se dvěma revolvery. Rozšířený pracovní prostor nabízí dostatek místa pro začlenění BMT revolverů v provedení se 12 nebo 16 polohami. Díky přesnému rozhraní pro rychlé přeseřízení stroje a přímému pohonu pro vysoce výkonné frézování komplexních obrobků je tento model první volbou. Vodou chlazený přímý pohon podává výkon 8 kW, vrtá a frézuje při 12 000 ot/min a nabízí točivý moment 20 Nm. Stabilní rozhraní BMT zaručuje dlouhou trvanlivost nástrojů a více možností při obrábění dílů či pro zvyšování produktivity.

Konstrukce stroje


Kostru stroje tvoří 72° šikmé lože provedené z extrémně pevné a kompaktní ocelové svařované konstrukce, která je základem tohoto robustního a přesného stroje. Pro dodatečné vyztužení slouží výztuže umístěné v nadměrně zatěžovaných zónách. Použití oceli místo běžné litiny je výhodné z hlediska pevnosti a tepelné stability soustruhu během fáze zahřívání. Všechna vedení jsou provedena jako předepjatá valivá vedení, která jsou přišroubovaná na přesně opracované opěrné plochy a uzavřená pružinovými ocelovými kryty pro ochranu proti znečištění. Pevné kryty z nerezové oceli v pracovním prostoru zvyšují bezpečnost práce a životnost stroje.

Hlavní vřeteno / protivřeteno:


Vysoký výkon pohonu vřeten ve spojení s optimálními točivými momenty zaručuje úspornost při obrábění oceli i při vysokorychlostním obrábění hliníku. Integrované motory vřeten (ISM) uložené ve velkoryse dimenzovaných přesných ložiskách umožňují zvláště velký rozsah otáček bez radiálního házení. Symetricky umístěné vřeteníky spolu s teplotními čidly na ložiskách a s chlazením kapalinou přinášejí vysokou tepelnou stabilitu.

U stroje HYPERTURN 45 je protivřeteno umístěno na vlastním valivém vedení a může se pyšnit automatickým posuvem v délce až 510 mm. Vyhazovač dílů s kontrolou zdvihu s průtokem chladicí kapaliny zajišťuje bezpečný odvod hotových dílů. Na přání může být místo plného upínacího válce dodán dutý upínací válec s průchodem ø45mm pro vykládku dlouhých hřídelí protivřetenem.

Díky novému řídicímu a hnacímu systému Siemens Sinumerik 840D sl s emcoNNECT nebo Fanuc 31 iB lze stroj snadno a efektivně programovat. Vyklápěcí PC klávesnice odpovídá nejvyšším nárokům na ergonomii, což je velkou výhodou zvláště v případě, kdy je nutné provádět dlouhé či časté programování stroje.

Zdroj: Tisková zpráva

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: