Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Ideální řešení pro produkci s omezeným zástavbovým prostorem

Ideální řešení pro produkci s omezeným zástavbovým prostorem


07.08.2019

Automatizační systém MULTI PALLET POOL (MPP) společnosti Yamazaki Mazak je idálním řešením pro výrobu s malým objemem a omezeným zástavbovým prostorem.
MPP je kompaktní více-paletový zásobník navržený pro výrobce vyžadující automatizaci omezenou do zástavbového prostoru bez prostoru pro uložení horizontálního zásobníku palet.

Modulární zásobník, který byl vyvinut tak, aby vyhovoval rostoucí celosvětové poptávce po automatizaci, může být po počáteční instalaci rozšířen v souladu s jakýmkoli zvýšením poptávky ve výrobě.

MPP, který používá stejný software jako systém Mazak FMS, lze použít buď se simultálním pětiosým obráběcím centrem VARIAXIS, nebo s horizontálním obráběcím centrem řady HCN.

Jeho malý půdorys je ústředním bodem pro volbu MPP. Například s VARIAXIS i-700 má dvanácti Paletový systém MPP o 50,7% menší půdorys ve srovnání s dvouúrovňovým horizontálním paletech systémem.

Když je propojen se strojem VARIAXIS i-600 je MPP schopen měnit obrobky do 300 kg, s průměrem obrobku 600 mm a výškou 425 mm.

Se stroji VARIAXIS i-700 a i-700T je MPP schopen měnit obrobky do 600 kg, o průměru 730 mm a výšce 500 mm. Šest, 12 a 18 možností paletové kapacity je volitelně k dispozici u MPP při propojení se strojem VARIAXIS.

S horizontálními obráběcími centry řady HCN společnosti Mazak má 16 Paletový systém MPP o 30,4% menší nároky na prostor ve srovnání s dvouúrovňovým 16 paletovým Paletech systémem systémem.
 


Automatizační systém MULTI PALLET POOL (MPP) společnosti Yamazaki Mazak je idálním řešením pro výrobu s malým objemem a omezeným zástavbovým prostorem.

Když je propojen s horizontálním obráběcím centrem HCN-4000 má MPP maximální nosnost 400 kg a maximální velikost obrobku o průměru 630 mm s výškou 900 mm.
S většími stroji HCN-5000 nebo HCN-5000/50 je MPP schopen obrábění obrobků do 700 kg a maximální velikosti obrobku o průměru 800 mm s výškou 1000 mm. S horizontálními obráběcími centry Mazak je MPP k dispozici s kapacitou buď 10 palet nebo 16 palet flexibilní výměny palet.

MPP je vybaven servomotory na všech osách pro rychlé naložení a vyložení palety a byl navržen podle ergonomických principů designu společnosti Mazak, aby byl zajištěn vynikající přístup obsluhy k nakládací stanici a k obrobkům.

MPP lze naprogramovat pomocí specializovaného softwaru pro správu, SMOOTH MPP, který je součástí technologie SMOOTH společnosti Mazak.
Jakmile byl plán výroby naprogramován v CNC, operace se provádí automaticky se všemi daty, jako jsou výsledky výroby a využití systému, snadno dostupné na stroji s řídícím systémem SmoothX nebo SmoothG CNC v závislosti na typu stroje.

Pokud jsou stroje připojeny k síti, jsou výrobní data týkající se MPP snadno dostupná na kancelářských počítačích, tabletech a chytrých telefonech.

Zdroj: Tisková zpráva Mazak

Zpracováno redakcíNomenklatura

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: