Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Inovované plošiny NOPO pro obsluhu lakoven

Inovované plošiny NOPO pro obsluhu lakoven


30.05.2019

Přední český dodavatel zdvihacích, transportních, skladovacích a dalších logistických systémů, společnost NOPO ENGINEERING Hradec Králové, aktuálně zajišťuje jeden z nejvýznamnějších letošních projektů pro Galatek z Ledče nad Sázavou.

Kontrakt za více než 30 milionů korun počítá s výrobou a průběžnými dodávkami třiceti kusů nových typů vzduchových a lanových plošin pro obsluhu lakoven (viz foto). „Pro významného ledečského výrobce lakovacích linek jsme vyvinuli zařízení s vysokým stupněm inovace. Oproti staré generaci mají nové plošiny až pětimetrový zdvih, větší a komfortnější koš pro obsluhu a inovovaný výsuv koše až do vzdálenosti jednoho a půl metru,“ říká Jaromír Tlustý, obchodní ředitel NOPO ENGINEERING.V roce 2019 královéhradecká společnost zajišťuje řadu dalších významných projektů například pro Škodu Auto, pražský Pragometal, Goldbeck Prefabeton, ŽOS Trnava nebo pro německou GE Power AG Berlín. K technicky zajímavým letošním zakázkám patří také dodávka nových typů licích jeřábů za 15 milionů korun do slévárny Metalurgie Rumburk. Výrobu a montáž dvou speciálních traverzových jeřábů s magnety - jeden o nosnosti 27 t s rozpětím 28 m, druhý o nosnosti 8 t s rozpětím 24 m - v celkové hodnotě 22 milionů korun si zase u NOPO ENGINEERING objednala firma VÍTKOVICE STEEL Ostrava.

Také letos zaznamenáváme zvýšený zájem o naše inovované přesuvny kolejových vozidel a o další sofistikovaná drážní zařízení,“ konstatuje ing. Tlustý. Aktuálně NOPO ENGINEERING třeba pro CZ LOKO v Jihlavě připravuje speciální přesuvnu na vagóny o nosnosti 120 t za téměř 9 milionů korun. Podnik Vítkovice Doprava si zase u hradeckého výrobce spolu s přesuvnou objednal i 5 točen. Hodnota této zakázky je asi 8 milionů korun. Další dva kontrakty v hodnotě 30 milionů na tento typ výrobku má hradecká společnost před objednáním.

Zdroj: Tisková zpráva IVEPA

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: