Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Jaderná elektrárna Barakah se blíží k získání provozní licence

Jaderná elektrárna Barakah se blíží k získání provozní licence


03.02.2020

 

Zástupci regulačního úřadu Federal Authority for Nuclear Regulation (FANR) jsou v poslední fázi hodnocení žádosti o udělení licence na provoz dvou bloků jaderné elektrárny Barakah ve Spojených arabských emirátech. Jedná se o projekt korejské společnosti Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), která se v ČR uchází o dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech. Barakah rozšiřuje energetické portfolio firmy o první zahraniční jadernou elektrárnu a projekt pokračuje bez překročení rozpočtu a časového plánu. 


Jaderná elektrárna Barakah, zdroj: ENEC

Vedení úřadu FANR navštívilo elektrárnu Barakah k vyhodnocení jejího aktuálního stavu, aby zaručilo, že stavba odpovídá všem regulačním požadavkům. Proces žádosti se již posunul do závěrečné fáze a její vyřízení je pro kontrolní úřad klíčovou záležitostí. Zahájení provozu obou bloků by mělo proběhnout již letos. Žádost o udělení licence podal majitel elektrárny společnost Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC). 

KHNP zahájila výstavbu prvního bloku v červenci 2012 a technické práce byly dokončeny v březnu 2018. Elektrárna již obdržela licenci na výrobu elektřiny a před samotným zahájením ještě musí od regulačního úřadu získat provozní licenci. Tomu předcházela dohoda o údržbě jaderných bloků, kterou loni v červenci uzavřeli zástupci KHNP a společnosti Nawah Energy Company. Díky tomu se KHNP stane partnerem všech provozních aktivit společnosti Nawah, která je plně odpovědná za provoz jaderné elektrárny Barakah ve Spojených arabských emirátech. 

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy Grayling.Nomenklatura

Průmysl 4.0
Inovace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: