Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Jak pohnout se 750 tunami dřeva na jedno stisknutí knoflíku

Jak pohnout se 750 tunami dřeva na jedno stisknutí knoflíku


31.05.2019

S cílem zlepšit dostupnost zboží a získat více místa pro širší nabídku produktů, přistoupila firma Karl Pichler z jižního Tyrolska provozující velkoobchod se dřevem, k modernizaci svého skladu využitím pojízdného zařízení, jehož výrobcem je společnost OHRA. Nový sklad nabízí místo pro uskladnění nákladu ze 130 nákladních automobilů naložených paletami se dřevem. Každý ze čtyř oboustranných regálů má skladovou kapacitu až 750 tun – při vlastní hmotnosti 720 tun. Montáž regálů na pojízdných vozících umožňuje skladovat zboží při docílení obzvláště velké úspory místa, přitom přístup k uskladněnému zboží je rychlý a šetrný vůči výrobkům.

Firma Karl Pichler dodává prostřednictvím svých čtyř poboček zboží na trhy v jižním Tyrolsku, Trentinu a severním Tyrolsku. Produktové spektrum přitom zahrnuje dřevo a dřevěné materiály, ale i dřevěné podlahy, terasy a fasádová řešení. Až dosud bylo zboží skladováno ve standardních regálech. Ty už však neposkytovaly více místa pro rozšiřující se nabídku výrobků. Kromě toho se měl stav zásob jednotlivých výrobků na skladě zvýšit tak, aby byla zajištěna ještě lepší dostupnost zboží.Firma Karl Pichler AG se proto rozhodla nahradit starý skladový systém plně automatizovaným pojízdným zařízením od společnosti OHRA. Pro přístup ke všem skladovým místům potřebuje tento skladový systém oproti regálovým zařízením, která jsou napevno přišroubována k podlaze, pouze jeden jediný pracovní krok. Je-li úkolem dostat se na skladové místo, otevře se potřebný prostor mezi dvěma regálovými řadami. Díky tomu už není třeba mít ve firmě Karl Pichler neproduktivní skladištní uličky, protože i tak se lze rychle a šetrným způsobem ke zboží dostat.

Společnost OHRA vybavila sklad čtyřmi oboustrannými konzolovými regály namontovanými na pojízdných vozících, na čelních stranách skladu je navíc vždy nainstalován jednostranný konzolový regál tvořící rám pojízdného zařízení. Každý z pojízdných regálů je dlouhý 34 metrů a téměř 11 metrů vysoký. Aby bylo možné docílit požadovaných vysokých nosností, je každý z 35 regálových podstavců postaven na profilech IPE 450 – nejsilnějších profilech z programu společnosti OHRA: Ty na 13 skladových úrovních umožňují nosnost 19,2 tun. Celkově tak každá pojízdná regálová řada nabízí skladovou kapacitu 750 tun – při vlastní hmotnosti 720 tun.

Díky novému regálovému systému se může k zákazníkům firmy Karl Pichler dostat v kratších časech širší nabídka zboží, a to při shodné půdorysné ploše jako v případě starého skladu.

Dojem rostliny je video, které lze nalézt pod následujícím odkazem: https://youtu.be/L5Emc7YlUI8
 

Zdroj: Tisková zpráva OHRA Regalanlagen

Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: